33% zákazníků eshopů by uvítalo doručování drony

| Petr Minařík

Společnost eDigitalResearch se v lednu tohoto roku dotazovala 2040 zákazníků eshopů, jaký je jejich názor na doručování pomocí dronů. Bylo zjištěno, že 33% nakupujících by uvítalo možnost doručení dronem.

Z těch, kteří jsou otevřeni tomuto způsobu doručování, se 68% domnívá, že je rychlost doručení hlavní výhodou této technologie. Dalších 40% lidí věří, že by to mělo pozitivní vliv na cenu a pohodlí. Každopádně mnoho zákazníků se obává, že by zavedení dodávek drony vedlo ke zvýšení rizika pozemků, které by byly nechány bez dozoru.

Ilustrační foto dronu Amazon Prime Air | Zdroj: amazon.com

Ilustrační foto dronu Amazon Prime Air | Zdroj: amazon.com

Celkově se 47% lidí domnívá, že největší nevýhodou doručování drony jsou opuštěné nebo zapomenuté balíky. Dalších 39% věří, že je tato technologie nespolehlivá a schopna vyrovnat se pouze s pozemky o určité velikosti.

Výzkum také zjistil, že z dotazovaných:

  • 35% procentům nebylo jasné, co by doručování drony zahrnovalo a jaké by byly opravdové výhody
  • 49% lidí nevěří, že se doručování drony ve Velké Británii vůbec uskuteční, 35% lidí si není jistých
  • 17% lidí věří v to, že budou dodávky pomocí dronů zavedeny v blízké budoucnosti

Pravděpodobně nepřekvapivě, by byla většina zákazníků ráda, aby jim drony doručovaly levné a malé zboží. Přes 54% lidí řeklo, že by bylo pohodlné, kdyby jim drony doručovaly knihy, CD a DVD, zatímco 35% uvažovalo i o oblečení a obuvi.

Tyto výsledky perfektně hrají do karet společnosti Amazon. Chris Russell, výkonný ředitel eDigitalResearch a hostující profesor na University College London, vysvětluje:

„Zdali se dodávky pomocí dronů v této zemi uskuteční, to se teprve uvidí. Společnost Amazon pokračuje na vývoji svého dronu Prime Air a pokud budou schopni, dostat jej ze země, může v doručování proběhnout revoluce.

Začínáme si všímat, jak jsou zákazníci frustrováni, když musí čekat 3-5 dní na svoji objednávku – zavedení dodávek drony by to všechno mohlo změnit.

Ale – a to je velké ale – pokud ve vzduchu opravdu uvidíme doručovací drony, bude potřeba ohromných investic ve snaze zvýšit vědomí, důvěru a jistotu spotřebitelů v tuto technologii.“

Zdroj: edigitalresearch.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Amazon, Drony, UAV, Doručení dronem

Komentáře (0)Vstup do diskuse