Aexo protector drone

| Petr Minařík

Dron Aexo dostal název složením dvou slov „an aerial exoskeleton“ = aexo. Když se podíváte na obrázek níže, bude vám ihned jasné užití těchto slov. Výrobci se při návrhu soustředili hlavně na bezpečnost. Tu zajišťuje hliníkový rám – v tomto případě exoskelet.

aexo protector drone | Zdroj: kickstarter.com

aexo protector drone | Zdroj: kickstarter.com

Ochrana nejen vrtulí

Díky tomu, že jsou vrtule uvnitř rámu, jsou chráněny vůči poškození při nárazu do různých překážek. Avšak rám nezajišťuje ochranu pouze vrtulí, nýbrž i osob, které jsou v kontaktu s dronem. Vývojáři pracovali na tomto designu téměř 5 let. Veškeré jimi vytvořené inovace nyní čekají na patentování.

Rám

Celý rám je vyroben z vysoce kvalitního hliníku. Je velice lehký. Při jeho výrobě byl kladen důraz mimo jiné i na detaily. Těch bylo možno dosáhnout pouze použitím technologie vyřezávání laserem. Výrobce se hrdě pyšní nálepkou „Made in Germany“.

Z obrázků níže je patrné, že by vás při letu neměl zaskočit kontakt například se stromem, kameny nebo vysokou trávou. Testy byly prováděny při rychlostech 3-5 km/h.

Kontakt dronu se stromem | Zdroj: kickstarter.com

Kontakt dronu se stromem | Zdroj: kickstarter.com

Kamera

Robustní rám poskytuje bezpečnost, ale i další výhody. Uvést můžeme například umístění kamery, jejíž pozice se od klasických dronů poměrně liší. Výrobci ji integrovali do popředí dronu, takže obraz nebude ovlivněn stíny, které vrhají vrtule, viz obrázek níže.

Rozdíly umístění kamery | Zdroj: kickstarter.com

Rozdíly umístění kamery | Zdroj: kickstarter.com

Když také letíte rychle dopředu, dron se nakloní a vrtule začnou v obrazu překážet. I tento problém řeší umístění kamery.

Naklonění dronu a narušení videa vrtulemi | Zdroj: kickstarter.com

Naklonění dronu a narušení videa vrtulemi | Zdroj: kickstarter.com

Různé verze

Společnost aexo nabízí několik verzí svých produktů: aexo motocross drone, aexo protector drone nebo například aexo protector octo pro. U všech těchto verzí si budete muset připevnit vrtule, udělat instalaci software a nabít baterie. Balení nebude obsahovat kameru. Podle dostupných informací by měla firma aexo dodávat i samotný rám (bez elektroniky).

 

 

Zdroj: kickstarter.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse