Američané mají novou zbraň proti dronům

| Petr Minařík

Americké ministerstvo obrany představilo novou zbraň proti dronům. Její demonstrace proběhla již minulý rok na podzim přímo na půdě ministerstva obrany, ale videa se dostala na povrch až nyní. 

Zbraň byla vyvinuta institutem Army Cyber Institute ve West Pointu. A ačkoliv jsou zbraně spojeny s velkým hlukem, dokáže tato zbraň sestřelit dron beze zvuku. Na rozdíl od běžných zbraní totiž nestřílí žádné projektily. Využívá pouze anténu, Wi-Fi, levný počítač Raspberry Pi, a známé slabiny kvadrokoptéry Parrot AR.Drone. Aktivací zbraně je do dronu vyslán příkaz, aby se vypnul. Tuto akci můžete vidět na videu níže (video se zobrazí po kliknutí na odkaz).

https://twitter.com/DeptofDefense/status/712656632010944513 

Podle zatím dostupných informací by neměl být problém vylepšit zbraň tak, aby dokázala sestřelit dron jakékoliv značky a typu.  Součástky na jednu takovou zbraň stojí v přepočtu asi 3600 Kč. Masová výroba by tedy nebyla ani nijak extra nákladná. 

Firmy a organizace se poslední dobou přetahují o to, kdo přijde s lepším řešením, jak z oblohy drony sestřelit. Už jsme tu měli drony, které střílí síť, dravce cvičené proti dronům, nebo bazuku SkyWall. Dejte nám vědět do komentářů, co si o těchto způsobech vypořádání se s nelegálně provozovanými drony myslíte. 

Zdroj: popsci.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Dron, Drony

Komentáře (0)Vstup do diskuse