Anomálie u dronu Phantom 3 Advanced

| Igor Vlahovič

Dne 10. 12. 2015 jsem dopoledne testoval můj DJI Phantom 3 Advanced. Vše proběhlo v pořádku. Večer jsem si dal sraz s kolegy a šli jsme létat do lomu Hády. Ovšem zde jsem narazil na zajímavou anomálii. Vlastně hned na dvě…

Phantom 3 Advanced pohled shora

Phantom 3 Professional místo Advanced

Když jsem zapnul vysílač a spojil jej s Phantomem, aplikace DJI GO mi ukázala spojení s kvadrokoptérou Phantom 3 Professional. Po vstupu do prostředí kamery sice jela telemetrie, ale obraz nenaskočil. Podobně průběh mělo i spuštění aplikace Litchi pro Phantom. Nepomohl restart dronu, vysílače, telefonu ani aplikace.

 

 

Problémy s kamerou

Dále jsem si navíc všiml, že po zapnutí dronu kamera provedla úvodní kontrolní sekvenci, ale po připojení aplikace se vypnula. Proto pak nešel obraz.

 

 

Po příchodu domů jsem problém začal studovat. I doma se opakovaly všechny výše uvedené anomálie. Stále se mi nabízela možnost spojení s P3P a kamera se deaktivovala, a to i bez zapnutí DJI GO či Litchi. Na kameře pouze blikala zelená kontrolní dioda.

Rozhodl jsem se proto provést downgrade firmware u Phantoma. Po spuštění dronu se aktualizace nespustila. Jakmile jsem však zapnul vysílač, vše se propojilo a kamera fungovala korektně. To bylo signalizováno zeleným svitem diody na kameře. Po zapnutí aplikace DJI GO vše naprosto v pořádku a nabídlo se mi spojení s Phantom 3 Advanced.

Stejný výsledek byl i u Litchi. Vůbec nechápu, co se vlastně stalo. Navíc při povelu vypnutí vše trvalo podstatně déle a na akumulátoru blikalo červeně vypínací tlačítko. Myslel jsem si, že za tento stav mohla teplota, která byla na 0°. Ale provozní teploty jsou pro akumulátory mnohem nižší.

Tento jev nastal při firmware verze:

Vysílač – 1.5.70

Dron – 1.5.30

Aplikace – 2.4.2

Komentáře (0)Vstup do diskuse