Australská pošta začala testovat doručování dronem

| Petr Minařík

Před měsícem jsme psali o plánech Australské pošty pro doručování dronem. Věci se v Austrálii daly do pohybu poměrně rychle — Australia Post totiž testování doručování dronem začala testovat již o měsíc později, tedy 15. 4. 2016.

Toto testování doručování dronem by mělo trvat dva týdny, a pokud bude úspěšné, mohli by se Australané dočkat prvních testovacích dodávek dronem již na konci tohoto roku. Testování probíhá ve spolupráci s místním úřadem Civil Aviation Safety Authority.

Generální manažer Australské pošty, Ben Franzi, prohlásil, že drony by v rámci testování doručovaly balíky do 50 odlehlých oblastí dvakrát týdně. Nutno však podotknout, že by toto doručování probíhalo trochu jinak, než jak plánuje například Amazon.

Jak by to fungovalo?

Austrálie je obrovskou zemí s malou hustotou obyvatel. Místní mají obrovské pozemky a jejich schránky bývají zpravidla na okrajích těchto pozemků. Aby si tedy nemuseli vyzvedávat poštu u schránek, pošťák by přijel k pozemku, naložil dron zásilkou a přeletěl s ním až před dům, kde by zásilku vyložil.

Dle šéfa Australské pošty je však velmi důležité dbát při tomto procesu na bezpečnost: „Bezpečnost bereme velmi vážně. Doručovat dronem začneme až tehdy, kdy si budeme na 100 % jisti, že je to bezpečné a spolehlivé.“

Drony pro doručování

Samotné drony pro doručování jsou vyvíjeny společnosti ARI Labs se sídlem v Melbourne. Jsou vybaveny kamerami s vysokým rozlišením, padákem, alarmem a výstražnými světly, která lze rozsvítit jako bezpečnostního opatření v případě potřeby.

Kromě toho také vysílají zašifrovaná data inženýrům, kteří mohou sledovat letovou aktivitu v reálném čase. V ARI Labs doufají, že budou v budoucnu schopni tento proces zautomatizovat.

Zajímavé je také fakt, že pouze 10 % Australanů by doručování dronem uvítalo. Na to však Fahour odpověděl odkázáním se na Henryho Forda: „Kdybych naslouchal zákazníkům, byl bych jim býval dal jen rychlejšího koně.“

Zdroj: smh.com.au

Kategorie: Aktuality

Štítky: Doručování dronem

Komentáře (0)Vstup do diskuse