Autel X-Star Premium: 4K dron za slušnou cenu

| Petr Minařík

Na veletrhu spotřební elektroniky se letos objevilo mnoho nových dronů, namátkou můžeme zmínit  například Ehang 184, Typhoon H nebo Phantom 4K. Avšak poměrně přehlíženým produktem je kvadrokoptéra X-Star Premium od společnosti Autel. Pojďme se nyní podívat, co tento dron umí.

Nová kvadrokoptéra X-Star Premium od Autel Robotics | Zdroj: autelrobotics.com

Nová kvadrokoptéra X-Star Premium od Autel Robotics | Zdroj: autelrobotics.com

Vlastnosti X-Star Premium

Než se pustíme do samotného výčtu vlastností, bylo by dobré zmínit, že X-Star Premium vychází z předchozích verzí (X-Star a X-Star Go). Hierarchie dronů Autel je tedy podobná jako u DJI (Phantom 2, Phantom 2 Vision, Phantom 2 Vision+).

Kamera

Kvadrokoptéra X-Star Premium disponuje 4K (Ultra High Definition) kamerou, jejíž zorné pole činí 108°. Stabilizace kamery je řešena 3osým gimbalem. Kamera dokáže natáčet ve 4K kvalitě při 30 FPS (případně 2,7 K/60 FPS, 1080p/120 FPS nebo 720p/240 FPS).

4K kamera zavěšená na 3osém gimbalu | Zdroj: autelrobotics.com

4K kamera zavěšená na 3osém gimbalu | Zdroj: autelrobotics.com

Obraz z kamery je možné zobrazit v reálném čase na vašem mobilním zařízení a to až ve kvalitě 720p.

Funkce

Podobně jako velká většina nových dronů, i X-Star Premium nabízí autonomní funkce Follow Me, Orbit nebo Waypoints. Díky nim se tedy můžete soustředit více na ovládání kamery než na řízení samotného dronu.

Stabilita

Stabilitu celého dronu zajišťují systémy GPS a GLONASS. Dle výrobce by měl být dron stabilní i v místech se slabým signálem.

Systém Geo-Fence

Pokud teprve začínáte létat, mohla by se vám hodit možnost vytvoření Geo-Fence. Jedná se o virtuální hranice letového prostoru, za které dron nemůže letět. Nestane se vám, tedy, že z dronem poletíte někam, kam nechcete.

Řízení

Dron můžete řídit pomocí aplikace pro smartphony a tablety, případně klasicky pomocí vysílače, jež nabízí základní údaje o letu v zabudovaném LCD displeji.

Vysílač dodávaný ke kvadrokoptéře X-Star Premium | Zdroj: autelrobotics.com

Vysílač dodávaný ke kvadrokoptéře X-Star Premium | Zdroj: autelrobotics.com

Technické specifikace

Hmotnost (s bateriemi i vrtulemi): 1,42 kg

Maximální vzletová hmotnost: 1,6 kg

Letové módy: GPS, ATTI, IOC

Akumulátor: Li-pol 4900 mAh, 14,8 V

Doba letu: až 25 minut

Dosah řídícího a videosignálu: 2000 m v FCC módu

Krátkou ukázku ze stánku společnosti Autel na veletrhu spotřební elektroniky můžete vidět na následujícím videu. Let kvadrokoptéry X-Star Premium lze vidět ke konci.

 

 

Podle zatím dostupných informací by se cena kvadrokoptéry X-Star Premium měla pohybovat v přepočtu kolem 25 tisíc Kč a dostupná bude již příští měsíc.

Zdroj: autelrobotics.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse