Autonomní dron Orbit z vás nespustí oči

| Petr Minařík

Na serveru Kickstarter se před pár dny objevila nová kampaň prezentující zajímavý dron. Je dílem výrobce SkyeIntelligence a byl nazván Orbit. Jedná se o dron určený pro pořizování selfies/videí a jejich následné sdílení na sociální sítě.

Vlastnosti dronu Orbit

Dron Orbit je vybaven mnoha pokročilými funkcemi. Patří mezi ně například systém Follow Me, technologie pro sledování objektu nebo automatické vzlétnutí/přistání. Pojďme se zaměřit na to, jak funguje systém sledování objektu. 

Aby bylo dosaženo precizního sledování, kombinuje dron 3 technologie: GPS, SGIT (v kombinaci s trackerem) a počítačové vidění. Tyto technologie ilustruje následující obrázek. 

 orbit-tracking.jpg

Schéma systému pro sledování objektů dronu Orbit | Zdroj: kickstarter.com - Orbit drone

Dle slov výrobce by se tak nemělo stát, že dron ztratí pohybující se objekt, případně jej nebude držet uprostřed záběru. Například v mnoha recenzích nového dronu Phantom 4 je nedokonalé sledování objektu často vyčítáno.

Kamera a sdílení

Jak bylo řečeno v úvodu, dron Orbit byl navržen tak, aby bylo sdílení pořízených snímků co nejjednodušší. Jakmile tedy budete chtít sdílet nějaký snímek, stačí v aplikaci pro iOS/Android zmáčknout jedno tlačítko, a data půjdou do světa. Orbit disponuje 1080p kamerou stabilizovanou v jedné ose.

Aplikace pro mobilní zařízení nabízí také možnost snímky upravovat a přidávat jim různé filtry. Kromě toho lze dron pomocí aplikace manuálně ovládat. Ovládání pomocí vysílače bude dostupné pouze u verze Professional, která vyjde o pár tisíc  dráž než Standard.

Technické specifikace dronu Orbit

Hmotnost: 1270 g

Rozměry: 33,9 x 47,1 x 10,6 mm

Doba letu: 22 minut

Rozlišení videa: 1080p

Akumulátor: Li-Pol 5100 mAh 3S, 13,05 V

Max. rychlost: 10 m/s

 

 

Vzhledově atraktivní dron Orbit by tedy měl být konkurencí především pro zatím nedokončený dron Lily Camera (jehož dokončení bychom se měli dočkat někdy tento rok) či hexakoptéru Hexo+. 

Výrobce přispěvatelům slibuje, že se o doručení dronu Orbit nemusí bát, jelikož je nachystáno 250 kusů a tým je připraven k masové výrobě. Cena verze Standard (sada bez vysílače) by se v obchodech měla pohybovat okolo 22 tisíc Kč, verze Professional bude o asi 2 tisíc dražší. Doručování dronu je plánováno na červen tohoto roku.

Kategorie: Články

Štítky: Selfie dron

Komentáře (0)Vstup do diskuse