B-Unstoppable – první tanko-kvadrokoptéra na světě

| Petr Minařík

B-Unstoppable je první tanko-kvadrokoptéra na světě. Společnost B go beyond si toto konstrukční řešení nechala patentovat. Díky pásům dosahuje B-Unstoppable při jízdě terénem úctyhodných výkonů.

Tanko-kvadrokoptéra B-Unstoppable | Zdroj: kickstarter.com

Tanko-kvadrokoptéra B-Unstoppable | Zdroj: kickstarter.com

Pásy – to je to, čím se tato kvadrokoptéra odlišuje od ostatních. B-Unstoppable, jak už sám název napovídá, může zdolávat překážky při jízdě na zemi. Pokud jsou však příliš velké, jednoduše stačí roztočit vrtule a překážku přeletět. Model váží pouhých 84 g, což znamená, že ho můžete provozovat téměř kdekoliv, aniž byste se museli obávat toho, že spadne a někomu ublíží.

Vlastnosti

Navzdory malé velikosti a nízké ceně má B-unstoppable dobrou výdrž: 9 minut létání, 12-18 minut ježdění případně 12-15 minut kombinovaně. Má výkonné coreless DC motory a Li-pol baterii o kapacitě 900 mAh. Je vybaven 2,4 GHz ovládáním, dále předními a zadními světly, které umožňují noční let a indikaci stavu baterie. Jednoduše je to super hračka pro všechny, kteří si chtějí hrát venku či uvnitř. Dost snadno se ovládá, pouhým stiskem tlačítka uděláte z tanku kvadrokoptéru a naopak. Řízení je také velice jednoduché, ve vzduchu se B-unstoppable ovládá jako kterákoliv jiná kvadrokoptéra.

Design

B-Unstoppable dokáže překonat relativně velké překážky.

Nákres, jak B-Unstoppable překonává překážky | Zdroj: kickstarter.com

Nákres, jak B-Unstoppable překonává překážky | Zdroj: kickstarter.com

 

 

Jakmile model narazí na překážku, spodní část pásu se přizpůsobí terénu. Konstantní napnutí pásu je docíleno flexibilitou ramen, která se mohou ohnout o 2-4 mm a upravit tak jeho napnutí.

Přizpůsobení pásu | Zdroj: kickstarter.com

Přizpůsobení pásu | Zdroj: kickstarter.com

Specifikace

B-Unstoppable unese přidanou zátěž 4-6g, což je dost pro menší FPV kameru.

Výdrž

Video níže demonstruje vytrvalost letu a odolnost vůči větru.

 

 

Doba letu: 9 minut
Doba jízdy: 12-18 minut
Kombinovaně: 12-15 minut

DVR kamera

Video níže bylo pořízeno pomocí DVR kamery. Rozlišení 1280 x 720, podpora 32 GB micro SD karty (třídy 10 nebo vyšší pro lepší výsledky).

 

 

FPV

Na následujícím videu můžete vidět záznam z FPV kamery.

 

 

Tento projekt můžete podpořit na serveru Kickstarter, kde v současné době běží kampaň. Za příspěvek 55 liber (asi 2 tisíce Kč) se můžete těšit na brzké vydání B-unstoppable očekávané na říjen tohoto roku.

Zdroj: kickstarter.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse