Batole přišlo o oko kvůli nepozornému pilotovi dronu

| Petr Minařík

Drony jsou mohou být neuvěřitelně užitečné, ale pokud se s nimi zachází neopatrně, mohou napáchat více škody než užitku. Důkazem toho je i případ, kdy osmnáctiměsíční kluk Oscar přišel o oko, když mu jej zasáhla vrtule dronu. Dron pilotoval přítel rodiny Simon Evans, který nad dronem ztratil kontrolu.

Batole bude muset podstoupit několik operací před tím, než bude moci dostat protetické oko. Pan Evans prohlásil: “Dron byl ve vzduchu asi 60 sekund. Chtěl jsem s ním přistát, ale zavadil jsem o větvi stromu. Dron se následně nekontrolovaně řítil k zemi. Další věc, kterou si pamatuji byla, jak slyším řvát mého přítele ‘O můj Bože!’. Otočil jsem se, viděl jsem krev a jeho dítě brečící na zemi.”

Oscarova matka Amy Roberts řekla, že byla v nemocnici, když Oscar otevřel oko. “Když jsem viděla dno jeho oka, bylo to to nejhorší, co jsem kdy zažila. Doufala jsem a modlila jsem se, aby to nebyla pravda.”

Tento případ je pravděpodobně vůbec nejhorší, co se komerčních dronů týče. Rodina sice panu Evansovi odpustila, avšak ten si společně s Oscarem ponese následky této nehody do konce života. “Už s drony nelétám, když je vidím, cítím se psychicky nemocný.”

Dle rozhovoru deníku Arstechnica s matkou, bude Oscar schopen žít normální život. Na druhé oko vidí zcela v pořádku a po zranění se zotavuje velmi dobře.

Aby se podobné případy již neopakovaly, znovu prosíme všechny piloty, aby dbali na zásady bezpečnosti letu.

Fotografie naleznete zde.

Zdroj: bbc.com, arstechnica.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse