Během návštěvy papeže v USA budou zakázány drony

| Petr Minařík

Federální letecká správa (FAA) vzkazuje všem, kteří se chtějí příští týden podívat na papeže Františka při jeho návštěvě USA: „Nechte své drony doma.“

Federální letecká správa oznámila tzv. No Drone Zone při návštěvě papeže Františka | Zdroj: video

Federální letecká správa oznámila tzv. No Drone Zone při návštěvě papeže Františka | Zdroj: video

Kdekoliv, kde se příští týden papež objeví, by lidé neměli létat s drony, tak deklarovala FAA. Se vzrůstem popularity dronů vzrostla také pravděpodobnost, že by někdo mohl chtít natočit záběry papeže. Zvýšilo by se tak také riziko nějaké nehody. Přesně tomu však chce Federální letecká správa předejít.

“Pokud plánujete přijet na jakoukoliv návštěvu papeže, prosíme, nechte svůj dron doma,” řekl v prohlášení správce FAA Michael Huerta. “Kdokoliv, kdo poletí s dronem v námi zakázaných oblastech, může být předmětem civilních a trestních obvinění.”

Zákaz bude platit jen na určitých místech

FAA zakázala létání s drony pouze na některých místech. Mezi ně patří města (a také jejich okolí) Washington, D.C., New York a Philadelphia. Zákaz létání bude platit od 22. do 27. září.

“Létání s dronem tam, kde se bude nacházet Papež František, je protizákonné,” opětovně zdůraznila zpráva FAA.

FAA mimo to zveřejnila také video:

 

 

Je snadné pochopit, proč FAA chce zakázat drony během návštěvy papeže. Drony totiž nedávno narušily sportovní zápasy. Sice se nikomu nic nestalo, avšak nemusí to nutně znamenat, že to tak bude i příště.

“Je to děsivé pro nás všechny,” řekl Lou Marciani, ředitel centra ‚National Center for Spectator Sports Safety and Security’. “Náraz dronu (i bez přidané zátěže) může zranit i několik lidí. A v případě, že je na dronu nějaká přidaná zátěž (od kamery přes zbraň po antrax), může to být ještě horší.”

Zdroj: theblaze.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse