Best of Bebop 10. díl

| Petr Minařík

Dnešní videa mají všechna společné téma – léto. Tento výběr je pro všechny, kteří trpí sennou rýmou, nechce se jim vylézat ven nebo se chtějí pokochat úžasnými videi od majitelů kvadrokoptéry Parrot Bebop. Díky nim totiž můžeme sledovat léto z různých koutů světa z pohodlí domova.

Horolezec, který se snaží zdolat cestu "Big men" | Zdroj: video

Horolezec, který se snaží zdolat cestu „Big Men“ | Zdroj: video

3.  Přírodní park Bahía de Cádiz – Španělsko

Všimněte si prosím kromě videa také hudby, která hraje v pozadí – “Spring” z koncertu Čtvero ročních období od Vivaldiho. Jaká náhoda… Následující video nás zavede do přírodního parku na jihu Španělska. Toto místo je jako zelený ráj v oblasti, kterou člověk změnil k obrazu svému.

 

 

Pro zajímavost, park Bahía de Cádiz se rozkládá na území o rozloze 111 km čtverečních.

2.  Acireale – Sicílie

Acireale je pobřežní město na východě Sicílie. Každý rok, před létem, se toto nádherné město rozzáří barvami karnevalu. Podívejte se na následující video, abyste viděli, jak to při takovém karnevalu vypadá.

První zmínky o karnevalu pochází již z roku 1594. Město, kde žije téměř 53 tisíc obyvatel, je mimo jiné známé také díky kostelu Svatého Petra nebo katedrále Acireale Cathedral.

 

 

1.  Big men – Mallorca

Léto je v plném proudu a to znamená, že je čas na venkovní aktivity. Za nejlepší dnešní snímek považujeme následující video z oblasti horolezectví. Jak možná víte, horolezecké cesty se stupňují od známky 1a po 9b+. Známka 9b+ znamená nejtěžší horolezeckou cestu (na světě existují pouze 4 podobné cesty).

V tomto videu, leze Iker Pou po cestě zvané Big Men, která zatím nebyla kompletně zdolána a je ohodnocena známkou 9a+. Tato čísla pro vás nemusí znamenat nic, avšak po zhlédnutí tohoto videa pochopíte, proč je tato cesta tak těžká.

 

 

Zdroj: parrot.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse