V Austrálii byl po pádu dronu zraněn běžec triatlonu

| Petr Minařík

Raija Ogden, běžec triatlonu, byl zraněn dronem, který havaroval a způsobil mu zranění. Pilot dronu údajně ztratil kontrolu nad dronem, a ten nešťastně zasáhl právě probíhajícího běžce. Případ se stal již v dubnu minulého roku.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Majitel dronu prohlásil, že dron havaroval, protože nad ním nějaký útočník získal kontrolu. Dron měl původně pouze natáčet účastníky soutěže Geraldton Endure Batavia v západní Austrálii.

Ogden byl ošetřován na místě nehody. Poté byl převezen do nemocnice, kde mu doktoři zašili ránu na hlavě.

Útok třetí strany?

Dron byl původně pilotován místním fotografem Warrenem Abramsem, který nastavil výšku letu na 10 metrů nad trasou závodu, aby zachytil záběry soutěžících v 10 km dlouhé běžecké části triatlonu.

Klub Geraldton Triathlon se omluvil panu Ogdenovi, který byl jen několik metrů od cíle, když zranění utrpěl.

Nad nehodou zůstávají otazníky

Někteří očití svědci prohlásili, že dron spadl přímo na Ogdena, avšak další tvrdí něco jiného. Podle nich běžec zakopl a spadl poté, co se lekl padajícího dronu.

Abrams řekl novinám ABC, že videozáznam jasně ukazuje, jak dron minul závodníka a spadl za něj. Odgen však toto tvrzení popřel. Podle jeho slov si pouze sedl, protože mu bylo po pádu dronu na omdlení.

Nehoda je nyní vyšetřována australským úřadem Civil Aviation Safety Authority, který zakazuje létat do 30 metrů od lidí, a piloti dronů musí být od tohoto úřadu certifikováni.

Pan Abrams řekl, že jeho počáteční vyšetřování vedlo k tomu, že někdo z davu ovládl jeho dron. Avšak odhalení osoby, která se dronu zmocnila, nebude jednoduché. Podle něj je pro tento druh útoku možné použít i smartphone.

Zdroj: bbc.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse