Britské policii pomáhají drony při záchranných operacích

| Petr Minařík

Policejní síly v hrabstvích Devon, Cornwall a Dorset oznámily, že testují využití dronů při operacích, jako je například hledání pohřešovaných osob nebo fotografování kriminálních činů.

Kvadrokoptéra Inspire 1 od DJI | Zdroj: dji.com

Kvadrokoptéra Inspire 1 od DJI | Zdroj: dji.com

Pro tyto účely je využívána kvadrokoptéra DJI Inspire 1, která je vybavena kamerami o vysokém rozlišení. Jeden dron vlastní policie ve městě Exeter a druhý ve městě Plymouth.

Levné a efektivní řešení

Oba drony mají HD downlink, což znamená, že strážníci na zemi mohou vidět záběry ze vzduchu v reálném čase. Každý dron dokáže létat až 18 minut na jednu baterii. V případě potřeby ji stačí vyměnit baterii a létat dál.

Policie v Dorsetu také podstupuje finální přípravy použití dronů. “Drony oproti helikoptéře disponují mnoha výhodami. Tato technologie nabízí cenově efektivní řešení při hledání pohřešovaných osob, natáčení kriminálních scén a reagování na velké dopravní nehody,” řekl inspektor Andy Hamilton, který vede testování v hrabství Dorset.

“Použití dronu k natočení záběrů v náročném terénu a těžko dostupných oblastech, jako jsou útesy, lesy nebo vřesoviště, umožní strážníkům rychle a bezpečně získat zásadní informace například při hledání pohřešovaných osob případně při ozbrojeném činu,” dodal Hamilton.

Piloti musí získat akreditaci

Úřad pro civilní letectví však prohlásil, že piloti těchto dronů musí být akreditování. Hrabství Devon a Cornwall mají v současné době 3 trénované piloty, včetně inspektora Hamiltona.

Na Twitteru byl založen také účet (@DC_PoliceDrones). Veřejnost zde bude informována o tom, kde a kdy byly drony pro policejní účely využity, a budou zde také sdíleny záběry přímo z dronů.

 

“Tato technologie má stále své limity, drony, které testujeme, nejsou schopny létat v noci či v nepříznivém počasí. Na druhou stranu se s nimi dá vzlétnout poměrně rychle, což může při záchranných operacích hrát velkou roli” řekl inspektor Hamilton.

Zdroj: telegraph.co.uk

Komentáře (0)Vstup do diskuse