Budeme navštěvovat droní cirkus?

| Petr Minařík

V Amsterdam aréně bývá pořádně rušno. Konají se zde totiž různé sportovní akce a hudební festivaly. Na konci tohoto roku by však aréna měla hostit vůbec první “droní cirkus”.

Droní cirkus Air 2015 by se měl konat na konci tohoto roku | Zdroj: fjuze.com

Droní cirkus Air 2015 by se měl konat na konci tohoto roku | Zdroj: fjuze.com

Amsterdamská společnost Fjuze nedávno trailer k události s názvem Air 2015. Video je plné “Tron” světel a počítačově generovaných dronů. Ty předvádí různé kousky. Atmosféru ještě podtrhává soundtrack, který zní jako z nějakého sci-fi thrilleru.

“Na tento trailer neprodáme ani jeden lístek,” říká Klaas Rohde a směje se. Rohde je mozek celé akce – ředitel cirkusu. Tým už pracuje na nové, realističtější verzi traileru, aby měli diváci lepší představu, jak bude celá show vypadat.

Na co se můžeme těšit?

Rohde poukazuje zejména na to, že jej inspirovaly show Cirque du Soleil. Tyto show jsou realizovány se spoustou světel a motivů. “Miluji dokumentární sérii Modrá planeta od BBC. Je tam spousta nádherných záběrů. Mám rád také inspiraci v sérii Tron. Takto poté zkombinuji nádherné obrázky a futuristickým stylem… Budeme mít plno dronů, které poté doplníme o téma se světly, hudbou a také projekcí.”

Droní cirkus Air 2015 bude především o spoustě světel, dronů a hudbě | Zdroj: fjuze.com

Droní cirkus Air 2015 bude především o spoustě světel, dronů a hudbě | Zdroj: fjuze.com

Realistický zážitek především

Jelikož se bude celá show konat v aréně, nebudou piloti dronů čelit žádným omezením. Diváci budou od případné kolize s drony chráněni sítěmi. Rhode říká, že bude tma a síť bude černá, takže si jí plno lidí ani nevšimne.

Rohde chce, aby lidé cítili vítr z dronů ve vlasech. “V této show bude mnoho nových konceptů, už teď přemýšlíme o dalších, během našich brainstormingů,” řekl. Podle Rohdeho bude jeho droní cirkus dobrou zábavou pro nové generace. Zatím však bude jeho tým muset vyřešit některé komplikace, mezi níž patří například logistika, která pramení z potřeby řídit více než 100 dronů v relativně stíněném prostoru.

 

 

Zdroj: bbc.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse