Budou drony vzdušnými taxi?

| Petr Minařík

Často slýcháváme, že by technologie mohla vyřešit problém automobilové dopravy. Samořídící automobily nás k této budoucnosti dostanou pouze z poloviny – jsou to stále auta křižující naše ulice. Avšak v blízké budoucnosti nás v dopravě možná čeká revoluce. Z dronů by se jednou mohly stát prostředky pro osobní dopravu.

Drone taxi pro osobní přepravu | Zdroj: video

Drone taxi pro osobní přepravu | Zdroj: video

Zní to podle vás neuvěřitelně? Video níže bylo natočeno v Los Angeles. Vzduchem se tam proháněl upravený dron, který by jednou mohl nahradit automobily.

Podvod nebo realita?

Avšak je video vůbec reálné? Mohlo by být… Jeho autorem je moovel lab, Německé poradní středisko, které vytváří budoucí scénáře a vizualizace dat pro car2go, což je společnost zabývající se car sharingem. Ta momentálně pracuje na nějakém způsobu, jak lidem pomoci využívat technologii, aby se mohli dostat z jednoho místa na druhé. Bohužel drony zatím nejsou předmětem firmy.

Co nás ještě čeká?

I když taxi drony nad našimi hlavami zatím nevidíme, jak daleko jsme od této reality? Dnešní drony jsou mnohem výkonnější a tento trend se dá předpokládat i do budoucna. Google dokonce podal patent na “droní sanitky”, které by převážely lidi z riskantních situací.

Nejjistější letadla jsou v podstatě autonomní, takže létání by neměl být problém. LA je vlastně hlavním kandidátem pro podobnou službu: Ve městě Los Angeles není tolik vysokých budov, takže je vzdušný prostor relativně otevřený. Kromě toho, drony pro přepravu lidí, případně i jiné služby, by mohly vyřešit jeden z největších problémů žití v LA, kterým je neustálý hluk helikoptér.

 

 

Co si o podobné vizi myslíte vy? Napište nám do komentářů.

Zdroj: gizmodo.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse