Cesta s Flyability GimBall do srdce ledovce

| Petr Minařík

Švýcarská společnost Flyability, jejíž dron GimBall jsme nedávno představovali, navázala spolupráci se záchranným týmem ve Švýcarských Alpách, konkrétně v městečku Zermatt, aby prozkoumala trhliny v ledovci v nadmořské výšce zhruba 3500 m.

Pohled z dronu GimBall | Zdroj: video

Pohled z dronu GimBall | Zdroj: video

Jelikož je většina těchto ledovcových trhlin nedostupná pro současné technologie, a lidský průzkum by byl velmi nebezpečný, bylo na místě použít dron GimBall. Díky němu nyní máme možnost podívat se, jak to v ledovcových trhlinách vypadá.

Proč zrovna GimBall?

Dron GimBall disponuje jedinečnou vlastností — může narážet do překážek, aniž by to nějak zásadně ovlivnilo jeho schopnost letu. Elektronika a všechny důležité části dronu jsou totiž chráněny ochranným rámem, který je připevněn k patentované konstrukci. Aby toho nebylo málo, GimBall nese Full HD kameru, ze které může vysílat obraz v reálném čase. Více o dronu GimBall se dočtete zde.

 

 

Tato akce potvrdila, že dron GimBall je velmi platným nástrojem v různých oblastech, především v záchranných a pátracích misích. Společnost Flyability se však v současné době zaměřuje ještě na jednu oblast — průmyslové inspekce v nedostupných a stísněných prostorách. Tým z městečka Zermatt, který se snaží neustále inovovat své nástroje, si dron Gimball velmi pochvaloval. Údajně by jim mohl pomoci zvýšit efektivitu při záchranných a pátracích misích.

Zdroj: flyability.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse