Chytrá trikoptéra ERIDA Gen.B

| Petr Minařík

Na serveru indiegogo.com byla rozběhnuta kampaň na financování trikoptéry ERIDA Gen.B. Ta by měla (dle slov výrobce) sledovat každý váš pohyb v závislosti na módu, který použijete.

Trikoptéra ERIDA Gen.B | Zdroj: eridacopter.com

Trikoptéra ERIDA Gen.B | Zdroj: eridacopter.com

Výrobce tuto trikoptéru vytvořil s cílem poskytnout zákazníkovi nástroj, který nabídne hladký a stabilní let s určitou dávkou vlastní inteligence pro natáčení úžasných záběrů.

Vlastnosti

Plně automatická

Trikoptéra je plně automatická. To znamená, že stačí zmáčknout tlačítko pro vzlétnutí a ERIDA vyletí. V případě nenadálé události si ji můžete “přivolat” dalším tlačítkem Return Home.

Aerodynamický tvar

ERIDA byla navržena tak, aby byla aerodynamická, což umožňuje delší a rychlejší let.

Karbonová konstrukce a batoh

Všechny komponenty trikoptéry jsou vyrobeny z karbonu. Karbonová vlákna jsou extrémně silným a zároveň lehkým materiálem. Celkově se tak díky nižší váze zvýší doba letu.

Kompaktní design

U rozměrnějších dronů bývá problém s přepravou. To by však neměl být případ ERIDY, protože je možno její rám složit. Zaujímá tedy menší rozměry a přeprava je také o něco bezpečnější. Pro přepravu lze využít také speciální karbonový kufr.

Ovládání

Veškeré ovládání je řešeno pomocí jediné mobilní aplikace. Ta nabízí pohled kamery trikoptéry, ovládací tlačítka a joysticky. Jak již bylo řečeno, trikoptéra vyletí zmáčknutím jednoho tlačítka. Poté už záleží pouze na módu letu, který si zvolíte. Samozřejmostí je také možnost nastavení výšky a vzdálenosti natáčení.

Aplikace pro ovládání trikoptéry ERIDA Gen.B | Zdroj: indiegogo.com - Atlas Erida

Aplikace pro ovládání trikoptéry ERIDA Gen.B | Zdroj: indiegogo.com – Atlas Erida

Při ztrátě řídícího signálu zajistí návrat trikoptéry systém Fail Safe.

Aplikace

Aplikace nabízí několik módů. Pokud budete chtít, můžete si je upravit nebo dokonce vytvořit svůj vlastní letový program (zadáte úhel natáčení, vzdálenost a výšku). Je možné také kombinovat více módů v jednom letu: v každé části letu se bude ERIDA chovat podle daného letového módu. Vše je jen o vaší představivosti a šikovnosti vybrat ten správný mód pro danou situaci.

Pokud se vám náhodou nepovede letovou cestu správně nastavit, můžete řízení kdykoliv převzít pomocí joysticků na obrazovce mobilního zařízení.

Aplikace pro chytré hodinky vám umožní upravovat módy, úhel záběru kamery nebo vzlétnout/přistát s trikoptérou. Také vás informuje o stavu baterie, vzdálenosti a době letu.

Módy

Trikoptéra nabízí 4 základní letové módy:

Circle: ERIDA kolem vás bude kroužit ve vzdálenosti a výšce, jakou zadáte.

Hold: Trikoptéra bude držen určitou pozici.

Manual: Veškeré ovládání je na vás, tedy na pilotovi.

Random: ERIDA bude v průběhu letu náhodně měnit módy.

 

 

Video

Stabilizace videa je řešena pomocí gimbalu. Ten je kompatibilní s kamerami GoPro Hero 3/4, Turnigy, Yi Cam nebo dalšími akčními kamerami. Inteligentní letový řadič (flight controller) zná letové parametry trikoptéry. Podle nich se poté každou milisekundu provádí korekce pohybu. Díky tomu jsou záběry stabilní bez ohledu na to, jak ERIDA letí.

Stabilita

Trikoptéra ERIDA je vybavena LiDARem, což je laserový skener, který při letu v nižších výškách (do 40 m), umožňuje vylepšení stability letu.

Technické specifikace

  • Rozměry (délka x šířka x výška): 440 x 470 x 160 mm (při rozložení), 330 x 280 x 140 (při složení)
  • Doba letu: až 35 minut
  • Rozlišení kamery: 4K (GoPro 4)
  • Váha: 0,9 kg
  • Rychlost: 80 km/h
  • Dosah: 1500 m (s modulem pro dlouhý dosah), 300 m bez modulu

 

 

Cena trikoptéry ERIDA se bude pohybovat kolem 26 tisíc korun.

Zdroj: indiegogo.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse