Čína: máme školy pro piloty... dronů!

| Petr Minařík

Čína je největším výrobcem dronů na světě. Drony se v Číně staly natolik populární, že se zde zakládají školy pro nové piloty dronů. Čína postrádá dostatek kvalifikovaných pilotů dronů. Není tak uspokojena poptávka a je třeba jednat.

Nové činské kontroly by neměly zasáhnout průmysl s komerčnímy drony | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto – Čína začíná zakládat školy pro piloty dronů | Zdroj: pixabay.com

Mnoho mladistvých teď doufá, že se jim po absolvování jedné z více než 40 škol podaří získat lukrativní práci v tomto zajímavém odvětví.

Co školy nabízí?

Společnost TT Aviation Technology, která má školy na starost, si za dvoutýdenní intenzivní kurz účtuje zhruba 30 tisíc Kč. Během tohoto kurzu se studenti naučí regulace a také pilotování pomocí simulátorů a opravdových dronů. Na konci kurzu studenti usilují o licenci od čínského úřadu pro civilní letectví. V případě získání této licence mohou legálně pilotovat drony těžší než 7 kg ve výškách nad 120 metrů.

Studenti doufají, že jim získání licence otevře dveře k pracím v oboru. Průměrně si piloti dronů vydělají v přepočtu kolem 20 tisíc Kč, což je nadprůměr. Někteří zkušení piloti si vydělají až dvojnásobek.

Neustálá potřeba pilotů

Uplatnění pilotů dronů je obrovské. V Číně jich je poptáváno zhruba 10 tisíc, avšak oficiální licenci drží pouhá desetina.

“Pilot dronu a řidič automobilu jsou stejní: Oba potřebují systematický trénink a studium, aby bylo zajištěno, že znají pravidla před tím, než vstoupí do ostrého provozu,” řekl Yang Yi, generální manažer TT Aviation.

Spousta dronů je v Číně využívána například v zemědělství, stavebnictví a dalších mnoha oblastech průmyslu. Dá se tedy očekávat, že poptávka po pilotech dronů poroste i v průběhu následujících let a školy nebudou mít o studenty nouzi.

Zdroj: apnewsarchive.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse