Cyberhawk získal nové investory

| Petr Minařík

Společnost Cyberhawk zabývající se inspekcemi a průzkumy prováděnými pomocí získala investici výši dvou milionů britských liber, což je v přepočtu téměř 69 milionů Kč, od Clydesdale a Yorkshire Bank Growth Finance team.  

Investice umožní firmě Cyberhawk zrychlit svůj růst, vytvořit nová pracovní místa, vyvíjet své produkty a služby, a dále expandovat. Pro společnost založenou v roce 2008 přišla tato investice v pravou chvíli, může totiž ještě umocnit úspěšný rok 2015. 

Pro připomenutí: Firma Cyberhawk provedla jako první na světě inspekci plovoucí ropné plošiny pomocí dronu. Kromě toho má dalších 25 prvenství, co se inspekcí především v průmyslu s ropou a zemním plynem týče. O společnosti Cyberhawk jsme psali také ve spojitosti s inspekcemi větrných turbín

Budoucnost firmy Cyberhawk

V následujících měsících se dá očekávat, že počet zaměstnanců z původních 50 razantně vzroste. Hlavním cílem firmy je totiž expandovat do Severní Ameriky. a otevřít svoji pobočku v Houstonu. 

Výkonný ředitel Cyberhawk, Craig Roberts poznamenal: „Snímání obrázků dronem se dá považovat za relativně snadný proces, avšak přetransformovat je na data, která manažerům poskytnou důležité informace, to je pro toto odvětví výzva.“

Na tuto výzvu se společnost zaměřila a díky svému vlastnímu software iHawk transformuje snímky z dronů do smysluplných dat. Tato data následně poskytují důležité informace, které firmám šetří čas i peníze.

Zda se firmě Cyberhawk podaří naplnit své cíle uvidíme během tohoto roku. Zajímavé bude také sledovat, jak se k této investici postaví konkurenční firmy jako Sky Futures nebo Precisionhawk.

Zdroj: thecyberhawk.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Cyberhawk

Komentáře (0)Vstup do diskuse