DJI GO – Funkce Course Lock a Home Lock

| Igor Vlahovič

Otestoval jsem na dronu DJI Phantom 3 Advanced pokročilé funkce Course Lock (CL) a Home Lock (HL) v aplikaci DJI GO. Jelikož se mi podařilo odladit telefon Lenovo A7000, nebránilo nic tomu aplikaci otestovat, s jinými zařízeními totiž funkce nefungovala korektně.

Aplikace DJI GO | Zdroj: droncentrum

Aplikace DJI GO | Zdroj: droncentrum

Kde najdete funkce CL a HL?

Tyto funkce jsou dostupné po zapnutí ENABLE MULTIPLE FLIGHT MODE v nastavení aplikace. Můžete je zapnout po vzlétnutí a přepnutí přepínače na levé straně vysílače do polohy F. Tam najdete i další funkce jako POI, FOLLOW ME či WAYPOINT.

Funkce Course Lock

Pokud si tuto funkci aktivujete, zapíšete si směr letu. Dáte-li poté páčku směru vpřed, letíte po “kurzu“ (v podstatě po přímce). S dronem se navíc můžete otáčet kolem vlastní osy a letět stále vpřed. Dále nezáleží na poloze přídě. Dron stále řídíte ze svého pohledu.

Když však zabočíte v kurzu například vpravo a dáte páčku směru směrem k sobě, pak se vracíte opět po přímce. Takto lze pohodlně létat například v obdélníku.

Funkce Home Lock

Zde je využití jiné. Zatímco Course Lock nelze použít k návratu na Home Point (bod vzletu), u Home Lock je tomu právě naopak.

Jste s dronem daleko od sebe, nevíte jaká je jeho orientace a chcete si přilétnout zpět? Pak aktivujete Home Lock a jednoduše pohnete páčkou směrem k sobě. Dron zahájí let přímo k vám. Lépe řečeno ne k vám a vaší vysílačce, ale na místo zapsaného bodu vzletu (Home Point). Pokud budete mít aktivní Dynamic Home Point, pak letí k vašemu GPS zařízení (což je vlastně váš mobilní telefon či tablet).

I při tomto letu nezáleží na orientaci přídě dronu. Opět ho lze řídit ze svého pohledu.

Pozor! Při návratu na bod vzletu letí dron po přímce. Je tedy třeba myslet na to, aby v cestě nebyly žádné překážky. V opačném případě hrozí havárie dronu.

Komentáře (0)Vstup do diskuse