DJI GO – Funkčnost na tabletu Asus Zenpad 7

| Igor Vlahovič

Sehnat zařízení kompatibilní s aplikací DJI GO, která slouží k nastavování a komunikaci s kvadrokoptérou DJI Phantom 3, je stále problém. Dříve jsem používal tablet Acer Iconia 7, model B1-750. Nebylo zde však možné používat nahrávání. Při ukončení nahrávky aplikace spadla. Bylo třeba ji odinstalovat a znovu instalovat.

Tablet Asus Zenpad 7 a kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced | Zdroj: droncentrum

Tablet Asus Zenpad 7 a kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced | Zdroj: droncentrum

Proto jsem se rozhodl pořídit tablet s operačním systémem Android 5. Měla by zde být vyšší záruka kompatibility. Nyní tedy vlastním tablet Asus Zenpad 7, model Z370C.

Parametry zařízení

OS: Android 5.0
Rozlišení displeje: 1280 x 800 px, IPS
Uhlopříčka: 7″
Procesor: 1,2 GHz, 4 jádra, Intel Atom X3-C3200
Grafika: Mali 450 MP4
Úložiště: 16 GB
Micro SD: Ano, až 64 GB
RAM: 2 GB
Wi-Fi: Ano
Bluetooth: Ano

Chtěl jsem si nainstalovat aplikaci DJI GO z Google Play, avšak nebyla v nabídce. Musel jsem ji tedy stáhnout ze stránek DJI.com.

Okamžité testování

Ihned po instalaci jsem začal testovat funkčnost na novém zařízení. Prvně jsem fotil. Vše v pořádku. Poté jsem zapnul nahrávání videa a i po vypnutí nahrávky aplikace nespadla. I po nastartování motorů bylo vše v pohodě.

Zatím to vypadá, že zařízení, která již mají operační systém Android 5, nebudou mít s DJI GO problém. Navíc pětková verze OS Android má jednu výhodu. Můžeme používat AZ Screen Recorder, který je volně ke stažení z Google Store. Je tedy možné nahrávat dění na obrazovce a uchovat si tak let, telemetrii a cokoliv jiného.

Komentáře (0)Vstup do diskuse