DJI GO – Nový design

| Igor Vlahovič

Nedávno vydala společnost DJI novou aktualizaci pro aplikaci DJI GO. S touto aktualizací přišlo kompletní přepracování designu jednotlivých položek menu. Některé přesuny zástupců z hlavní obrazovky nejsou zrovna šťastné, ale možná se v další aktualizaci vrátí na své místo.

Natočil jsem instruktážní video (dole), kde ukazuji a popisuji položky hlavního menu a možné přesuny položek.

Změny v DJI GO

Úvodní obrazovka

Úvodní obrazovka obsahuje vše, na co jsme zvyklí. Ale ikona pro přepis Home Pointu zde již není a najdete ji v centrálním nastavení, které otevřete v pravém horním rohu. Osobně považuji tuto změnu za krok zpět.

Telemetrie a všechny další údaje včetně nastavení kamery, foto a manuálu zůstaly beze změny.

Pokud klikneme na prostřední lištu, kde je znázorněn letový režim (např. Save to Fly GPS), struktura informací včetně kalibrace kompasu a informace o stavu firmware — vše zůstalo při starém.

Menu

Změnu uvidíte při otevření nabídky vpravo nahoře. Jednotlivé záložky již nejsou přes celou obrazovku, ale stále vidíte na levé straně částečně obrazový náhled.

Struktura menu zůstala zachována. Jen díky zmenšení plochy pro zobrazení je potřeba více listovat a používat submenu. Ale to není příliš složité.

Zajímavostí je, že například v záložce Ostatní již naleznete informace o aktuálním firmware dron a vysílače, nikoliv však o verzi aplikace DJI GO.

Pokud provedete aktualizaci nebo novou čistou instalaci aplikace DJI GO, je potřeba zkontrolovat původní nastavení. Především u nové instalace jsou hodnoty nastaveny továrně.

Pro názornější ukázku nového prostředí jsem natočil záznam.

 

Kategorie: Testy dronů | DJI

Štítky: DJI GO

Komentáře (0)Vstup do diskuse