DJI Phantom pomáhá chránit komunity a slony v Tanzánii

| Petr Minařík

Společnost DJI nedávno začala spolupracovat s úředníky v Národním Parku Tarengire v Tanzánii, aby byla součástí projektu zaměřeném na využití kvadrokoptéry DJI Phantom. Cílem tohoto projektu je pomáhat farmářům chránit jejich plodiny před slony. Hraničář parku strávil týden s týmem DJI, aby se naučil ovládat různé letouny, včetně DJI FC40, Phantom 1 a Phantom 2 Vision.

Hraničáři, kteří pilují techniku letu | Zdroj: dji.com

Hraničáři, kteří pilují techniku letu | Zdroj: dji.com

Když sloni vpadnou do plodin rolníků, většinou způsobí obrovské škody, což je pro místní obyvatele velice nepříjemné.

“Existuje mnoho zvířat, kterým narušujeme jejich přirozené životní prostředí, to je samozřejmě rozzlobí a následně páchají škody,” řekl Kateto Olekashe, hraničář v Tarengire.

Hraničáři parku byli trénováni, aby uměli létat s drony neinvazivním a kontrolovaným způsobem, to vše se zachováním bezpečné vzdálenosti od slonů, aby je následně šetrně odlákali od plodin. Na bezpečnost slonů je vždy kladen velký důraz.

Trénink letu s kvadrokoptérou od DJI | Zdroj: dji.com

Trénink letu s kvadrokoptérou od DJI | Zdroj: dji.com

Jeden z hlavních důvodů, proč se drony zdají být velice užitečné při udržování slonů od plodin, je pravděpodobně zvuk “včel”, který drony vydávají. Předchozí výzkum odstrašování “přírodní” cestou zjistil, že se sloni bojí zvuku včel, protože se naučili, že včelí píchnutí bolí. “Sloni velice rychle reagují na zvuky a hluky,” řekl David Olsen, biolog programu “Biodiversity and Wildlife Solutions”.

Jak pan Olsen vysvětlil: “Je to druh tvrdé lásky. Pokud neudržíme slony mimo plodiny, existuje proti slonům mnoho druhů odvet. Tento projekt je pro slony opravdu dobrá věc.”

 

 

DJI podpořilo projekt dvěma modely DJI Phantom 2 Vision.

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse