DJI představilo nové kamery pro Inspire 1

| Petr Minařík

Společnost DJI představila na veletrhu InterDrone v Las Vegas nové kamery pro svojí kvadrokoptéru Inspire 1. Sice se nejedná o evoluci samotného dronu, ale krok kupředu je znát.

Kamera Zenmuse X5 | Zdroj: dji.com

Kamera Zenmuse X5 | Zdroj: dji.com

Řeč je o kamerách Zenmuse X5 (110 tisíc Kč) a Zenmuse X5R (194 tisíc Kč). Zaráží vás poměrně vysoká cena? DJI to komentuje tím, že se jedná o vůbec první komerčně dostupné kamery pro drony, které nabízejí objektivy Micro Four Thirds. Ty nabízí mnohem vyšší rozlišení obrázků. Obzvláště větší senzor umožní fotografům zachytit až 13 stops*, což umožní vytvářet 4K video i ve špatných světelných podmínkách.

*Stops je míra expozice vztahující se k zdvojnásobení nebo půlení množství světla.

Nové kamery jednoduše znamenají obrovský pokrok kupředu v kvalitě obrazu pro ty, kteří používají dron pro profesionální natáčení a pro podniky, které vyžadují zobrazení termovize nebo generování 3D map.

Snímek z kamery Zenmuse X5 | Zdroj: dji.com

Snímek z kamery Zenmuse X5 | Zdroj: dji.com

“Velké pixely jsou důležité, protože je zde větší plocha povrchu za účelem sběru fotonů,” řekl Eric Cheng, ředitel leteckého snímkování DJI, během představení na veletrhu InterDrone. “To znamená, že získáte vyšší dynamický rozsah.”

Pokročilejší model X5R bude nahrávat video jak na microSD kartu, tak i na 512 GB SSD. Podporuje CinemaDNG (RAW) video, což je formát zajišťující vyšší kvalitu videa.

Kamery budou zákazníkům rozesílány již tento měsíc.

 

 

“Profesionální využití Zenmuse X5 jsou téměř nekonečné,” řekl Cheng. “Kromě toho, že můžete točit UHD (4K) videa a fotit v profesionální kvalitě, kamera může být využita také pro vytváření vysoce kvalitních leteckých map a 3D modelů, což průmyslovým týmům poskytne ještě lepší detaily z jejich operací, kde používají dron.

 

 

Srovnání technický parametrů kamer naleznete zde.

Zdroj: marketwatch.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse