DJI žaluje Yuneec za porušení patentů

| Petr Minařík

Průmysl s komerčními drony zasáhla vůbec první pře o patenty. Čínský výrobce dronů, společnost DJI, žaluje firmu Yuneec za porušení dvou patentů. Začíná tak první větší boj mezi výrobci dronů na právní úrovni.

Předmětem sporu je porušení dvou patentů DJI firmou Yuneec. Společnosti DJI se nelíbí zejména porušení patentů “Přenosný gimbal do ruky” a “Systémy a metody sledování objektu”. 

Největší konkurence?

O obou společnostech bylo v uplynulých měsících hodně slyšet. Na veletrhu spotřební elektroniky Yuneec představil hexakoptéru Typhoon H se schopností vyhýbat se překážkám. V tu dobu firma DJI představila nové kvadrokoptéry Phantom 3 4K a Inspire 1 Pro, a po pár měsících odpověděla stejnou kartou — dronem DJI Phantom 4.

Právě hexakoptéra Typhoon H je často skloňována jako největší konkurent pro drony od DJI, především pro DJI Phantom 4. První testy a recenze ukazují, že schopnost vyhnout se překážkám je u Typhoon H lepší než u Phantom 4. 

Těžko říci, zda tedy společnost DJI zatáhla za záchrannou brzdu a snaží se Yuneec porazit na právní úrovni — a tím firmu zničit nebo alespoň oslabit. Bude zajímavé sledovat, jaké dopady bude mít tento případ na oba výrobce. O dalším vývoji kauzy vás budeme informovat.

Celou stížnost si můžete přečíst v tomto dokumentu.

Kategorie: Aktuality

Štítky: DJI, Yuneec

Komentáře (0)Vstup do diskuse