Test dosahů kvadrokoptér DJI Phantom 3 Advanced a Professional

| Igor Vlahovič

Dne 23.10.2015 jsme se s kamarády rozhodli pro test dosahu řídícího a video signálu u kvadrokoptér DJI Phantom 3 Advanced a Professional.

Příprava na testy dosahů kvadrokoptér Phantom 3 Advanced a Professional | Zdroj: droncentrum

Příprava na testy dosahů kvadrokoptér Phantom 3 Advanced a Professional | Zdroj: droncentrum

Chtěli jsme udělat dva druhy testů. Nejprve první ostré zapnutí dronu na vybranou vzdálenost, a následně simulovat let od začátku. Jelikož se podařilo spojit drony s vysílačem na vzdálenost cca 4200 m, druhý test jsme nakonec neprováděli.

Jak otestovat dosahy v rámci regulací?

Protože se nesmí létat mimo dohled pilota, museli jsme test provést jinak, bezpečně. Proto jsme si našli místo pro Home Point, a poté trasu údolím dlouhou přes 4 km vzdušnou čarou.

Jakmile byly drony připraveny, stačilo je vypnout, vzít do auta a kolegové Antonín Schneider a Michal Masařík se přesunuli na první místo testu spojení. To bylo vzdáleno asi 4 km vzdušnou čarou a mezi námi nebyla žádná překážka.

Spojí se vysílač s drony?

Po zapnutí obou dronů jsme byli všichni zvědaví, co se bude dít, poté se však spojil Phantom 3 Advanced. Kvadrokoptéra Phantom 3 Professional měla potíže. Dron P3P se spojil, jakmile došlo k vypnutí verze P3A.

Posléze se oba členové letecké výpravy přesunuli na končených 4,2 km od HP. I zde došlo k přímému spojení obou dronů s vysílačem.

Na závěr jsme pak zapsali HP na místě mé pozice, kde se mnou byl i kameraman Petr a jeli jsme autem na místo posledního testu. Na displeji telefonu jsme sledovali, jak se mění údaje.

Více již napoví samotné video z testu:

Komentáře (0)Vstup do diskuse