Dron co unese 9 kg při hodině letu?

| Petr Minařík

University of Cincinnati nedávno uzavřela spolupráci s firmou Dronewerx. Společně budou pracovat na vývoji pokročilého “heavy lift” dronu. Společnost Dronewerx se zaměřuje především na výrobu a vývoj vysoce kvalitních bezpilotních systémů pro oblasti, jako je veřejná bezpečnost a průmyslové inspekce.

University of Cincinnati a firma Dronewerx budou pracovat na pokročilém "heavy lift" dronu | Zdroj: suasnews.com

University of Cincinnati a firma Dronewerx budou pracovat na pokročilém „heavy lift“ dronu | Zdroj: suasnews.com

Cíl projektu

Projekt se soustředí na vývoj vysoce manévrovatelného dronu s dlouhou výdrží a váhou pod 25 kg. Studenti z univerzity budou pracovat na vývoji speciálního firmware. Ten by měl umožnit variabilní naklápění vrtulí s využitím jednoho zdroje energie.

Dron by měl být vybaven také technologií Prop-Guard od Dronewerx. V kombinaci se systémem vyhnutí se překážek by mělo být dosaženo dlouhé doby letu i v těch nejnáročnějších prostředích.

“Toto partnerství ilustruje, jak moc může cílený, firmou sponzorovaný výzkum podpořit nejenom privátní sektor, ale také školství a vzdělání,” řekl doktor Manish Kumar z oddělení strojního a materiálového inženýrství na University of Cincinnati.

“Jednou z největších výzev v droním průmyslu je doba letu dronu a vyhnutí se překážkám. Tento projekt se soustředí na hlavní aspekty těchto výzev,” prohlásil Matt Mishak, řídící člen Dronewerx. Dron bude vybaven pokročilým padákovým systémem a schopností letět déle než hodinu s přidanou zátěží až 9 kg. “Kapacita přidané zátěže je další důležitou výzvou v technologii dronů. Věřím, že náš dron bude průlomovým výtvorem,” dodal Mishak.

Zdroj: suasnews.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse