Dron DJI Mavic Air recenze

| Droncentrum

Proč chtít létat s Mavic Air? Jde o menšího, lehčího, a hlavně levnějšího brášku dronu DJI Mavic Pro, i když vizuálně připomíná spíše model Spark. Zamilujete si ho také pro nové nebo vylepšené technologie, s kterými bude létání a natáčení zase o něco uživatelsky příjemnější.

Jak vypadá a kolik váží Mavic Air?

Černá, bílá, červená – v takových barvách můžete mít svého nového miláčka. Co se týče rozměrů a hmotnosti – DJI Mavic Air je o polovinu menší a o 41 % lehčí než model Pro – váží jen 430 g, což z něj dělá praktického společníka na cesty. V Single verzi stojí 21 990 Kč, v Combo verzi s příslušenstvím navíc stojí 26 990 Kč.

 

 dji-mavic-air-onyx-black-300x200.jpg
 dji-mavic-air-flame-red-300x200.jpg
 dji-mavic-air-alpine-white-300x200.jpg

 

 

 

Technologie Mavic Air?

Jako nejzásadnější kvalitativní rozdíl oproti jiným modelům se jeví technologie FlightAutonomy 2.0 – kombinace senzorů, čidel a výpočetních jader pro detekci překážek s přesnějšími algoritmy. Mavic Air si z reality vytváří přesný 3D prostor, ve kterém se bez nutnosti zásahu pilota umí automaticky vyhnout všem překážkám (např. v režimu P letíte pouze vpřed a Mavic Air sám kličkuje mezi překážkami). Návrat domů v případě výpadku signálu by měl být u tohoto dronu ještě bezpečnější, ale neusínejte na vavřínech – jako pilot stále zodpovídáte za bezpečný let bez ohledu na úroveň automatizace systému.

21 minut, 4 km, 68,4 km/h

  • Mavic Air se udrží vzduchu 21 minut s maximálním doletem 4 km (v Evropě 2 km a v Čechách obligátně na viditelnou vzdálenost).
  • Přední nohy u podvozku dronu Mavic Air se dají sklopit.
  • Pro lepší skladnost můžete u ovladače vyšroubovat kniply.
  • Ve sportovním režimu je Mavic Air o trošku rychlejší než jeho bratranci – letí max. 68,4 km/h, zatímco Mavic Pro letí max. 65 km/h a Spark max. 50 km/h.

Gimbal a kamera u DJI Mavic Air

Kamera dronu je zavěšená na 3osém stabilizátoru. Na první pohled připomíná kameru Sparka, který ale stabilizuje pouze ve 2 osách, takže s Airem se můžete těšit na “méně roztřesené záběry”. Co definitivně stojí za řeč, jsou ale 32MPix sférické fotografie, které Mavic Air složí z 25 jednotlivých snímků během necelé minuty. Výsledkem je tak téměř dokonalá 360° fotografie. Praktickou vychytávkou je pak 8 GB vnitřní paměti, když omylem vyletíte bez karty, nebo vám chybí 2 minutky pro dokončení záběru.

Mavic Air má širší zorné pole než jeho kolegové a rozlišení videa/foto je 4K/12 MPix. Ve FullHD natočíte slowmo video až ve 120 fps! Co postrádáme, je zoomování (ačkoliv digitální), ale zase nám to vynahradil vyšší datový tok, který je u Mavicu Air ve 4K/30 fps 100 Mbps (Mavic Pro jen 60 Mbps).  Díky tomu je dron kompatibilní i se 128 GB microSD kartami.

Ovládejte dron pomocí gest

Mavic Air lze ovládat pomocí gest podobně jako u Sparku, ale i u tohoto modelu DJI gesta vylepšilo. Nyní můžete regulovat vzdálenost dronu od osoby – docílit vzdalování a současného stoupání, kroužení kolem pilota, spirálovitého vzdalování, vzletu kolmo, oblétání ve tvaru dráhy bumerangu nebo šíleného módu Asteroid.

Vedle gest nás potěšil také vylepšený ActiveTrack – oblíbený režim, kdy dron pronásleduje subjekty. Dokáže jich rozpoznat až 16, z nichž 2 můžete označit jako předmět sledování.

Podívejte se na detailní srovnání modelů DJI Mavic Pro, Air a Spark na blogu komplexního centra pro drony DronPro v přehledné tabulce.

Kategorie: Testy dronů | DJI

Štítky:

Komentáře (0)Vstup do diskuse