Dron Typhoon H je dostupný k předprodeji

| Petr Minařík

Několik měsíců očekávaná hexakoptéra Typhoon H od společnosti Yuneec je již dostupná k předprodeji. Tento dron byl představen letos v lednu na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas.

Mezi hlavní přednosti hexakoptéry Yuneec Typhoon H patří systém pro vyhnutí se překážkám (fungující na principu ultrasonických senzorů), 4K kamera otáčející se o 360° a zatahovací podvozek. Mělo by se tedy jednat o dron určený spíše pro náročnější uživatele. 

Vlastnosti Typhoon H

Kromě skvělé kamery nabídne Typhoon H také 22 minut letu, přenos HD videa z kamery v reálném čase do 7” obrazovky ve vysílači a dosah 1,6 km. Ke dronu bude možné připojit dva vysílače, takže jeden pilot se může starat o samotný let a druhý o pohyb kamery.

Letové módy

Mezi další zajímavé vlastnosti bezpochyby patří inteligentní letové módy Orbit, Point of Interest, Journey, Curve Cable Cam, Follow Me a návrat na vzletovou pozici. Pojďme si nyní jednotlivé módy popsat.

Orbit — dron kolem vás bude kroužit a udržovat vás v záběru 

Point of Interest — dron bude kroužit kolem vámi zadaného objektu

Journey — dron vzlétne, odletí na zhruba 45 metrů a vrátí se, tento mód je určen pro pořizování selfies

Curve Cable Cam — dron poletí po předem naprogramovaných bodech trasy

Follow Me — během tohoto módu bude dron sledovat každý váš pohyb

Typhoon H disponuje také bezpečnostním systémem, který zajišťuje, že dron nehavaruje v případě selhání jednoho ze šesti motorů. V případě potřeby lze dron i složit pro snazší transport.

Dron Typhoon H v akci můžete vidět na následujícím videu.

 

 

Hexakoptéra Typhoon H nese na oficiálních stránkách výrobce cenovku 32 tisíc Kč, dá se však očekávat, že se v ČR bude prodávat dráž (kolem 38 tisíc Kč). Zasílání dronu je plánováno na 1. dubna.

Kategorie: Články

Štítky: Yuneec, Typhoon H, Hexakoptéra

Komentáře (0)Vstup do diskuse