Dron v Japonsku doručil jídlo do odlehlé oblasti

| Petr Minařík

Japonské ministerstvo dopravy provedlo testovací let, při kterém dron doručil jídlo do odlehlé oblasti v prefektuře Tokushima jednomu z místních obyvatel. Tento test proběhl ve středu 24. 2. 2016.

Test byl zaměřen především na pomoc starším obyvatelům, kteří mají problémy při nakupování. Na testu se kromě ministerstva dopravy podílela také společnost Mikawaya21. Ta se zajímá o to, jak udělat z doručování pomocí dronů byznys.

Průběh doručení dronem 

Test proběhl kvůli nepříznivému počasí s asi 2hodinovým zpožděním. Byla při něm využita oktokoptéra nesoucí box s chlebem, mlékem a vajíčky. Dron letěl na vzdálenost 500 metrů ve výšce zhruba 50 metrů nad místními poli asi 4 minuty. 

Při cestě byl dron vybaven zařízením, které měřilo dopady vzletů a přistání na náklad uvnitř krabice. Dle informací ze stránek Mikawaya21 činil náklad 1,5 kg. Existovala zde tedy dostatečná rezerva, jelikož maximální přidaná zátěž dronu se pohybuje do 6 kg.

Test proběhl u města Naka. Toto město bylo vybráno vládou jako místo, kde bude probíhat snaha o  znovu oživení místní ekonomiky pomocí dronů. Jeden z japonských ministrů prohlásil, že drony by zde spořily čas, peníze a byly by úlevou pro seniory v řídce osídlených oblastech.

 

 

Zdroj: japantimes.co.jp, mikawaya21.com

Kategorie: Články

Štítky: Doručení dronem, Japonsko

Komentáře (0)Vstup do diskuse