Dron Zano posunuje pořizování selfies na novou úroveň

| Petr Minařík

Vznešený host pro pořizování perfektních selfies. Dron Zano je sotva větší než ruka dospělého člověka a je navržen tak, aby poskytoval vysoce kvalitní selfie fotky z věští vzdálenosti, než je dosah teleskopické tyče pro selfie fotografie.

aplikace pro pořizování selfies zano

Screen aplikace pro pořizování selfies dronu Zano | Zdroj: flyzano.com

Lidé, kteří projekt Zano podpořili na webu Kickstarter, dostanou svůj dron v červnu tohoto roku. Avšak i teď, po skončení kampaně, si jej můžete objednat za méně než 7 tisíc korun.

Zano je řízen aplikací pro iOS nebo Android a je propojen se smartphonem pomocí WiFi s dosahem asi 15 – 30 metrů. Dron nabízí 5-megapixelovou HD kameru, která umí pořizovat statické snímky a 720p video o rychlosti 30 FPS.

Selfies lze rychle sdílet na sociálních sítích

Zachycená videa a fotografie jsou uložena na SD kartu (nedodává se v balení) a jsou živě přenášena do mobilního zařízení, kde si uživatelé mohou nastavit, zda je budou rovnou nahrávat na cloudová úložiště partnerské společnosti Torquing. S každým zakoupeným dronem je poskytován také úložný prostor, navíc mohou uživatelé cloudu využít digitálních úprav svých fotografií. Z cloudu můžete nahrávat rovnou na Facebook nebo jiná sociální média.

zano selfies na veletrhu ces

Kvadrokoptérka Zano na veletrhu spotřební elektroniky CES

Pod kamerou kvadrokoptérky Zano je plocha s LED diodami, které mohou fungovat jako světlo, časovač nebo mohou zobrazovat vzory dle uživatelské předvolby.

Dron vydrží létat 10 – 15 minut, ale obchodní zástupci tvrdí, že hledají způsoby, jak tuto dobu zvýšit, ještě než uvedou produkt na trh. Zano se dobíjí přes microUSB kabel.

Demonstrační video bylo po kolapsu projektu staženo z internetu.

Zdroj: tomsguide.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, Dron s kamerou

Komentáře (0)Vstup do diskuse