Drone Magic — interakce dronů s člověkem

| Petr Minařík

Pamatujete si ještě na „Shadow“ balet, ve kterém drony „tancují“ s lidmi? Kouzelník a technologický iluzionista Marco Tempest před pár dny představil projekt Drone Magic vytvořený ve spolupráci se skupinou Rhizomatiks. Součástí představení je 24 autonomně létajících kvadrokoptér a člověk.

 drone-magic.jpg

Projekt Drone Magic | Zdroj: video

Tento projekt je dle tvůrců jedním z nejambicióznějších, na kterém dosud pracovali. Drony se autonomně pohybují a reagují na gesta a slova kouzelníka. Dle slov Marca by takové představení bylo před sto lety kouzlem, v dnešní době se však jedná o dílo technologie.

Jak Drone Magic funguje?

Technologie, která umožňuje takovou koordinaci byla vytvořena spoluprací umělců z Tokia (Daito Manabe, Motoi Ishibashi) a jejich týmu Rhizomatiks Research. U představení Drone Magic došlo vůbec poprvé k tomu, že byl do centra všeho dění postaven člověk. Dříve se kvůli bezpečnosti něco takového stát nemohlo.

Koordinaci pohybu dronů zajišťuje systém proprietární vnitřní lokalizace, na kterém tým Rhizomatiks pracoval přes 3 roky. Ten kontroluje prostředí padesátkrát za sekundu a následně předává informace jednotlivým dronům s přesností na zhruba 10 cm.

I když Drone Magic není prvním projektem využívající synchronizovaného létání dronů (vzpomeňte si třeba na světový rekord Intelu), liší se právě v tom, že se uprostřed všeho dění objevuje člověk.

Jak celé představení Drone Magic vypadá, můžete vidět na následujícím videu.

 

 

Zdroj: magiclab.nyc

Kategorie: Články

Štítky: Rhizomatiks

Komentáře (0)Vstup do diskuse