Drony budou kontrolovat studenty při zkouškách

| Petr Minařík

Město v čínské provincii Henan se obrací na technologii dronů kvůli podvádění studentů při zkouškách. Nyní nastává čas, aby se teenageři v Číně začali potit při přípravách na zkoušku známou také jako „nejtěžší zkouška na světě“.

 

Ilustrační foto | Zdroj: droncentrum

Ilustrační foto | Zdroj: DJI

Národní zkouška pro přijmutí na univerzitu, spíše známá jako „the gaokao“, umožňuje po jejím absolvování příjem do vyššího stupně vzdělání a bývá vykonávána napříč zemí až 10 miliony studentů ročně.

Tlak způsobený touto zkouškou je enormní, tak enormní, že někteří studenti v minulosti spáchali i sebevraždu. A co víc, strach z neúspěchu donutil některé studenty k podvádění stále sofistikovanějšími metodami, což je pro úřady velký problém.

Jakým způsobem budou drony hlídat?

Město Luoyan rozhodlo, že začne využívat kvadrokoptéry. Ty nebudou létat po místnosti, kde se zkouška vykonává, aby kamerou sledovaly studenty. Místo toho budou drony vybaveny vybavením pro detekování a určení zdroje radiového signálu. Tím umožní universitním úředníkům chytnout podvádějící studenty přímo při činu.

Podle serveru Wired, se budou kvadrokoptéry vznášet nad budovou, kde se konají zkoušky, asi ve výšce 500 metrů, zatímco budou odposlouchávat radiové signály do vzdálenosti okolo jednoho kilometru. Pokud detekují signál, informace bude následně přenesena do učitelova tabletu. Díky speciálně vytvořené aplikaci, bude učitel moci přesně zaměřit zdroj signálu.

Zatím není známo, jak je tato technologie efektivní, avšak úřady bezpochyby učinily kroky, které studenty od podvádění minimálně odradí.

Zdroj: digitaltrends.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse