Drony budou sledovat obyvatele Dubaje

| Petr Minařík

V Dubaji je poslední dobou, co se dronů týče, poměrně rušno. Nedávno se zde konala například soutěž Drones for Good nebo první Cena dronů. Nyní v Dubaji plánují začít využívat drony k dalším účelům — monitorování znečišťování veřejných prostranství.

Sledování lidí dronem

Praxe by měla být taková, že napříč městem budou létat drony, které budou sledovat, zda někdo neporušuje zákony o odhazování odpadků. Porušení tohoto zákona nyní vyjde poměrně draho. Pokuty se zde totiž pohybují v řádech desetitisíců korun. 

„Hlavní výhodou je, že nám drony uspoří čas. Místo toho, aby se v ulicích pohybovali inspektoři, budeme mít drony, které budou schopny létat na různá místa a poskytnou nám fotografie ve vysokém rozlišení,“ prohlásil Abdul Majeed Al Saifaie z ministerstva nakládání s odpadky pro deník Gulf News.

Město budoucnosti? 

V současné době využívá Dubaj jeden dron určený pro sledování, během roku by měly přibýt další dva a do budoucna by jich měla být celá letka. Těmito kroky se Dubaj přibližuje k vizi, kdy drony budou dělat špinavou práci v samoopravných městech. Otázkou zůstává, co na tento krok řeknou obyvatelé Dubaje. Dle zatím dostupných informací by byli v podstatě neustále sledováni. 

I přes plán využívat drony pro monitorování znečišťování veřejných prostranství, budou pro piloty komerčních dronů v Dubaji platit stále stejná pravidla. Patří mezi ně například zákaz létání v noci, blízko budov, lidí nebo letišť. 

Zdroj: mashable.com

Kategorie: Články

Štítky: Dubaj

Komentáře (0)Vstup do diskuse