Drony by měly brzy létat v řádů hodin

| Petr Minařík

Společnost Intelligent Energy oznámila, že vyrobila prototyp vodíkového palivového článku pro drony. Díky němu by se měla prodloužit doba letu a zrychlit nabíjení. Tento prototyp byl představen na Veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas.

Prototyp dronu s vodíkovým palivovým článkem | Zdroj: intelligent-energy.com

Prototyp dronu s vodíkovým palivovým článkem | Zdroj: intelligent-energy.com

Dlouhá doba letu a krátké nabíjení?

Trh s drony neustále roste, avšak čelí mnohým omezením. Mezi ně patří například poměrně krátká doba letu dronů a dlouhá doba nabíjení akumulátorů. Nový vodíkový palivový článek od Intelligent Energy by však měl nabídnout až několikahodinovou dobu letu. Zajímavá je také doba nabíjení. Ta by totiž měla trvat pouhé dvě minuty.

Vizualizace dronu s vodíkovým palivovým článkem | Zdroj: intelligent-energy.com

Vizualizace dronu s vodíkovým palivovým článkem | Zdroj: intelligent-energy.com

“Drony jsou jednou z nejzajímavějších technologií nové doby. I s moderními bateriemi je však jejich hodnota omezená. Pro komerční využití je třeba nabídnout delší doby letu,” prohlásil Julian Hughes, obchodní a generální ředitel divize spotřební elektroniky v Intelligent Energy. “To vše by mělo být možné s naší platformou. Delší doba letu kombinovaná s rychlým dobíjením otevírá novou řadu použití dronů pro komerční účely.”

Návštěvníci Veletrhu spotřební elektroniky 2016 měli možnost, vidět nové vodíkové palivové články na vlastní oči. Nejednalo se však pouze o novinky pro drony, ale také pro smartphony, tablety či notebooky.

Zdroj: intelligent-energy.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse