Společnost Intertelecom začala používat drony při stavbě mobilních sítí

| Petr Minařík

Ukrajinská firma Intertelecom začala inovovat své pracovní postupy. Ve spolupráci s podnikem Drone.UA, začali piloti provádět inspekce vysílacích věží a telekomunikačních antén.

Drony na Ukrajině pomáhají stavět mobilní sítě | Zdroj: facebook.com - DroneUA

Drony na Ukrajině pomáhají stavět mobilní sítě | Zdroj: facebook.com – DroneUA

Dříve vyžadovaly vizuální inspekce a testování technických podmínek objektů lidské zdroje. Použitím dronů je však umožněno dostat plánování a modifikace radiových sítí na novou úroveň. Úlohy dronů mohou zahrnovat inspekce nově konstruovaných objektů pro plánování a vývoj sítí, plánování intervalů radiové linky a vizuální potvrzení přítomnosti nebo absence poškození na kabelovém vedení.

Jak to funguje?

Kvalita analýz poskytnutá pomocí dronů umožňuje komplexní posouzení stavu vybavení, díky HD optickým a termálním senzorům připevněným na dron. Data ze zařízeních jsou přenášena pilotům dronů v reálném čase. Následně jsou uploadována do cloudového úložiště pro další studii pracovníků Intertelecomu.

Data jsou používána pro vytváření detailních 3D modelů konstrukcí. Ty umožní analyzovat jakoukoliv rovinu antén, což je důležité pro provádění operativní práce, plánování a detekci změn.

“Jedním z předmětů Drone.UA – je udělat technologii dronů přístupnější. Usilujeme o to, aby se drony nebraly jako pouhé hračky nebo armádní stroje, ale také jako technika, která může usnadnit procesy našeho každodenního života. Inspekce objektů je přesně ta oblast, kde drony můžeme využít. Jsme rádi, že spolupracujeme s Intertelecomem, protože taková spolupráce pasuje přesně do naší vize obecného konceptu použití dronů,” řekl spoluzakladatel Drone.UA, Valerii Yakovenko.

“Zaměřujeme se na maximální adopci moderních technologií ve všech aspektech naší aktivity,” prohlásil výkonný ředitel Intertelecomu, Boris Akulov. “Drony byly úspěšně aplikovány pro podobné úkoly v mnoha zemích, a společnost Intertelecom se stala průkopníkem této oblasti na Ukrajině.

Zdroj: suasnews.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse