Drony pomáhají zabezpečit pláže

| Petr Minařík

Aby lidé u pláží zůstali v bezpečí, začínají výzkumníci, plavčíci, pátrací a záchranné týmy hojněji využívat drony ve snaze vylepšit bezpečnost a reakce na nouzové situace.

Žralok nedaleko pláže | Zdroj: interdrone.com

Žralok nedaleko pláže | Zdroj: interdrone.com

Již jednou jsme psali, že existuje dron, který funguje jako plavčík. Dron dopravuje záchranný kruh k obětem asi 3x rychleji, než to zvládne člověk. Drony totiž nemusí bojovat s vlnami a příboji. Je tedy dost možné, že budeme v budoucnu vídat místo plavčíků právě podobné drony.

Drony v boji proti žralokům

Město Long Branch (New Jersey) také plánuje využívat drony jako plavčíky, avšak nejen to. Drony by mohly hrát velkou roli při sledování pohybu žraloků nedaleko pláží. Pokud bude tento návrh Dana Georgeho, šéfa plážové hlídky v Long Branch, přijat městskou radou, bude se jednat o další, zcela jedinečné využití dronu.

Na videu níže můžete vidět, jak drony monitorují pláže a posílají obraz živě do plavčíkova tabletu. Plavčík tak má přehled o tom, zda se v oblasti pohybují žraloci a podle toho může rychle reagovat na případné nebezpečí.

 

 

Záchrana uvězněných vodáků

Objevil se také případ, kdy byli dva mladíci uvězněni na kameni uprostřed burácející řeky. Těm byla poté poskytnuta první pomoc pilotem dronu Phantom 3, Frankem Romou. Na kvadrokoptéře DJI Phantom 3 byla připevněna záchranná vesta. Pilot pak s kvadrokoptérou přiletěl k mladíkům blíže, aby si ji mohli vzít. Následně v celé operaci pomohli ještě hasiči viz video.

 

Kategorie: Články

Štítky: UAV, Dron, dron DJI, DJI Phantom 3

Komentáře (0)Vstup do diskuse