Drony s kamerou - velcí parkovací pomocníci

| Droncentrum

Představte si každodenní problémy s parkováním – zoufale se snažíte najít na parkovišti volné místo k zaparkování. Běžný problém na sídlištích. Nebo jedete na nějakou větší akci a zdá se, že celé parkoviště je obsazené. A teď si představte, že se nad vašimi hlavami pohybují speciální drony s kamerou, které dokážou rychle najít volné místo a informovat o tom auto, resp. jeho řidiče, který tak ví, kam přesně zamířit. Takto by mohla vypadat blízká budoucnost. S nápadem přišli studenti z americké MIT (Massachusetts Institute of Technology) a stali se vítězi soutěže Mobility Idea Contest, pořádané společností Siemens.

parkovací drony s kamerou

Systém parkovacích dronů | Zdroj: siemens.com

Jak nás mohou drony přesně navigovat?

Systém je založený na několika dronech (přesný počet záleží na rozlehlosti parkoviště). Tyto drony s kamerou snímají celé parkoviště a dokážou rozpoznat volná parkovací místa a tyto informace si mezi sebou předávat. Zároveň informují řidiče blížícího se auta, kde je zrovna volné místo a kudy se k němu nejrychleji dostat. Odpadá tak dlouhé kroužení parkovištěm. Počítá se i s využitím infračervených kamer, aby systém mohl fungovat večer a v noci.

Systém s parkovacími drony je zatím jen ve fázi nápadu, ale vzhledem k tomu, že jej společnost Siemens zvolila vítězem soutěže, jejímž cílem je najít řešení, která co nejvíce pomohou dopravě, dá se očekávat jeho realizace během nejbližších měsíců nebo pár let.

Kategorie: Články

Štítky: Drony, UAV, Copter, Dron

Komentáře (0)Vstup do diskuse