Drony v Japonsku budou obsluhovat golfisty

| Petr Minařík

Japonský internetový řetězec, firma Rakuten, testuje drony pro doručování občerstvení golfistům podél golfových hřišť. Službu by měl Rakuten spustit již v květnu v prefektuře Chiba na jihovýchodě Tokia. 

Jak to bude fungovat?

Golfisté si jednoduše podají objednávku na pití případně golfové míčky pomocí mobilních telefonů. Jakmile obsluha dronů dostane její potvrzení a naloží dron, ten vzlétne a věci doručí. Let dronu by měl být údajně plně autonomní.

Tyto doručovací drony jsou vyvíjeny společností Autonomous Control Systems Laboratory (ACSL), kterou založila Chiba University. Rakuten vlastní 20 % akcií a plánuje představit tuto službu i na dalších golfových hřištích. Do budoucna si však společnost pokládá vyšší cíle a chce komerčně doručovat dronem i do domácností, podobně jako například Amazon se svým programem Prime Air.

Prezident společnosti ACSL, Kenzo Nonami, očekává, že toto obsluhování golfistů dronem odstartuje inovační boom. A jelikož Rakuten patří k největším firmám v Japonsku, mají se tamní obyvatelé na co těšit. 

Kategorie: Aktuality

Štítky: Doručení dronem, Japonsko

Komentáře (0)Vstup do diskuse