Drony z Indie na pomoc Nepálu

| Petr Minařík

V posledních dnech zasáhlo Nepál silné zemětřesení. Jelikož nejsou v provozu komunikační linky a pouhý rozsah katastrofy dělá věci v Nepálu nezvladatelnými, posílá Indie jako pomoc bezpilotní letouny do Kathmandu, aby mapovaly rozsah zničení a pomohly při záchranných pracích.

Snímek zachycující rozsah škod v Nepálském hlavním městě Kathmandu | Zdroj: businessinsider.in

Snímek zachycující rozsah škod v Nepálském hlavním městě Kathmandu | Zdroj: businessinsider.in

Zdroje tvrdí, že letouny pod provozním velením National Disaster Response Force (NDRF), dorazí do Kathmandu v pondělí a okamžitě budou zapojeny do operací.

„Rozsah katastrofy je tak obrovský, že jsou Nepálské autority navzdory úsilí zahlceny a jejich infrastruktura je pod velkým stresem. Nevíme přesně, kde a jaké budovy se zhroutily. Od chvíle, kdy nejsou v provozu komunikační linky, máme jen velmi málo informací, které pochází od veřejnosti. Bezpilotní letouny nám pomohou mapovat rozsah destrukce ve městě a získat tak více informací,“ řekl důstojník NDRF.

Sandeep Rai Rathod potvrdil vývoj a řekl: „Jsme u operačního vedení Nepálských autorit a děláme, co můžeme, abychom zachránili lidi odkudkoliv, kam budeme dopraveni. Prvních 72 hodin je kritických, potom jsou šance na vysvobození živých minimální. Proto nasazujeme všechny zdroje, abychom byli schopni zachránit co nejvíce životů.“

Zdroje NDRF řekly, že bezpilotní letouny pomáhají lokalizovat také přeživší v polorozpadlých budovách a používají je také pro jejich prohlížení, protože pro lidi je to zatím velmi nebezpečné.

Rozsah škod demonstruje následující video:

 

 

Zdroj: businessinsider.in

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse