Drony zachytily úchvatné snímky ohňostrojů z výšky přímo mezi výbuchy

| Petr Minařík

Miliony Američanů, kteří strávili 4. červenec sledováním ohňostroje, si nyní mohou oživit jejich zážitek – a to přímo shora. Ve dnech nezávislosti bylo drony natočeno mnoho videí poskytujících divákům dříve nespatřený pohled na ohromující exploze.

drony natočily ohňostroje

Panorama Manhattanu nabízí úchvatné pozadí pyrotechnické show v New Yorku. | Zdroj: Reuters/Eric Thayer

Pravděpodobně nejzajímavější video bylo zachyceno na obloze nad West Palm Beach (Florida). Video mělo v květnu minulého roku pouze pár zhlédnutí, ale jak se šířilo sociálními médii, začalo útočit na miliony zhlédnutí. Uživatel Jos Stinglingh vysvětlil, že zachytil dech beroucí snímky se svojí kvadrokoptérou DJI Phantom 2 s připevněnou kamerou GoPro Hero 3.

 

 

Další video zachycuje exploze a více než 215 tisíc lidí v centru města Nashville (Tennessee). Místní podnikatel Robert Hartline řekl kanálu WSMV v Nashvillu, že na kvadrokoptéru připevnil svoji GoPro kameru a byl schopen natočit téměř 20 minut ohňostroje, než se mu před vyvrcholením vybily baterie. Vysvětlil, že zatímco lidé mohou být z používání dronů oprávněně nervózní, drony prokázaly svůj význam tím, že pilotům poskytly pohled, který dříve nebyl možný.

 

 

Slyšel jsem negativní názory jako: „Ono mě to špehuje,“ řekl Robert v rozhovoru pro WSMV. „Nikdy jsem drony nepoužíval za tímto účelem. Používám je jen proto, abych natáčel úchvatná videa.“

Zdroj: ibtimes.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse