Eagle XF - dron s hodinovou dobou letu

| Petr Minařík

Americký výrobce dronů, UAV America, před pár dny představil nový dron (přesněji řečeno kvadrokoptéru), který ve vzduchu vydrží hodinu s přidanou zátěží přes 2 kg.

Kvadrokoptéra Eagle XF | Zdroj: uavamerica.com

Kvadrokoptéra Eagle XF | Zdroj: uavamerica.com

Tento dron je výsledkem velmi rozsáhlého testování, vývoje a vylepšování dle přání zákazníků. Eagle XF vznikl spoluprací UAV America a Tesla Foundation.

Co dron Eagle XF nabízí?

Kromě hodinové doby letu dron nabízí také skládací konstrukci pro snazší transport. Konstrukce dronu je vyrobena z karbonu. Při výrobě byl kladen důraz na to, aby dron obsahoval co nejméně součástek.

Kvadrokoptéru Eagle XF lze vybavit také gimbalem či senzory pro různá použití, mezi která patří například inspekce, průzkumy, mapování, precizní zemědělství nebo letecké snímkování. Jak již bylo řečeno v úvodu, dokáže unést přes 2 kg přidané zátěže, takže nabízí mnohá nastavení.

Technické specifikace

Doba letu: až 60 minut při přidané zátěži 2 kg (doba závisí na letových podmínkách)

Maximální přidaná zátěž: až 3 kg

Hmotnost: 4,54 kg (bez baterií), 9,07 kg (s bateriemi)

Flight Controller:  3DR Pixhawk nebo DJI A2

Baterie: 12S 16000 mAh nebo 6S 32000 mAh

Gimbal: Grimsy H3 nebo H6

Jak si dron vede ve vzduchu můžete vidět na videu níže.

 

 

Cena tohoto dronu je stanovena na 17 999 $ (v přepočtu asi 443 tisíc Kč). Za tuto cenu dostanete kromě standardního vybavení k letu také speciální kufr pro přepravu, 12 měsíční telefonickou podporu či trénink.

Komentáře (0)Vstup do diskuse