Erle-Copter – první dron poháněný systémem Ubuntu

| Petr Minařík

Vypadá to, že se svět pomalu a jistě pohybuje směrem k zařízením poháněných systémem Linux. Firma Erle Robotics nyní použila systém Ubuntu, aby poháněl jejich dron. Erle Robotics je španělská společnost, která se drží v čele se svými zařízeními využívající systém Linux. Dron Erle-Copter představila již v únoru tohoto roku, avšak s jeho prodejem začala až 3. května.

Kvadrokoptéra Erle-Copter Ubuntu | Zdroj: erlerobotics.com

Kvadrokoptéra Erle-Copter Ubuntu | Zdroj: erlerobotics.com

Vlastnosti dronu Erle-Copter

Dron Erle-Copter je poháněn jádrem Snappy Ubuntu a frameworkem ROS. Doba letu dronu se podle společnosti pohybuje okolo 20 minut. Dokáže také unést přidanou zátěž až o váze 2kg, což znamená, že může nést stabilizátor s kamerou.

Dron je vybaven předinstalovanými aplikacemi APM Copter a Plane s podporou využití frekvenčních pásem 2,4 nebo 5 GHz pro Wi-Fi, a volným místem 536 MB pro ukládání dat.

„Speciální edice dronu Erle-Copter Ubuntu Core je kvadrokoptéra poháněná systémem Ubuntu, který obsahuje oficiální podporu nových aplikací pro drony a roboty. Má oficiální podporu ROS, je schopna letět v různých letových módech a je ideální pro venkovní provoz,“ říká inženýr robotiky Alejandro Hernández.

Ceny za dron Erle-Copter začínají na 11 tisících korun za základní verzi, zatímco plně vybavený dron bude dostupný za 16 tisíc.

Podle Hernándeze je dron ideální pro různé venkovní využití a podporuje instalaci dalších aplikaci přes speciální „App Store of Snappy“ a „Snappy-go“ balíčky pro drony a roboty. Dron také podporuje automatické spouštění tzv.mavros bridges přes WiFi, telemetrii nebo USB.

Podívejte se na video, kde můžete vidět dron Erle-Copter v akci.

 

 

Zdroj: techworm.net

Kategorie: Články

Štítky: Kvadrokoptéra, Copter, Dron

Komentáře (0)Vstup do diskuse