FAA zdvojnásobila výškový limit pro létání s drony

| Petr Minařík

Americká Federální letecká správa (FAA) držitelům výjimky Section 333 (možnost provádění komerčních prací s dronem) zdvojnásobila výškový limit pro létání s dronem. 

Původně mohli piloti komerčně provozovaných dronů létat pouze do 60 metrů nad úrovní terénu. Tato výška však nyní vzrostla na 120 m. Do této výšky je možné létat kdekoliv na území USA s výjimkou měst a míst, která jsou vedena jako zakázané letové zóny.

„Tento krok je dalším milníkem v naší snaze změnit tradiční rychlost vlády,“ řekl správce FAA, Michael Huerta. „Rozšířením autorizovaného vzdušného prostoru pro komerční účely znamená, že vláda a průmysl mohou provádět mise s drony rychleji a s menší byrokracií.“

Piloti dronů využívaných pro komerční účely musí v USA respektovat také další pravidla podobná těm u nás. Patří mezi ně například nutnost vizuálního kontaktu pilotu a dronu, nebo udržování určitých vzdáleností od letišť a heliportů.

Počet registrovaných dronů v USA roste

Na konci minulého roku byly v USA zavedeny také povinné registrace dronů. Dle zpráv FAA jich bylo zaregistrováno již více než 400 tisíc. Očekává se, že do konce roku 2016 bude v USA zhruba 2,7 milionu dronů. V roce 2020 by jich však mohlo být až 7 milionů. 

Zdroj: faa.gov

Kategorie: Aktuality

Štítky: Drony, FAA, USA

Komentáře (0)Vstup do diskuse