Fantastický výhled na Hongkong z kvadrokoptéry

| Petr Minařík

Roznáška zboží pomocí kvadrokoptér je bezpochyby nebezpečná – bez ohledu na to, jak nadšené jsou z toho společnosti jako například Amazon. Myšlenka na vzdušné roboty proplétající se mezi mrakodrapy a nad auty je naprosto zneklidňující. To je důvod, proč skupině nadšenců zabralo měsíce přípravy připravit první dronem provedenou Hongkongskou dodávku.

doručování pomocí dronů hongkong

Záběr na Hongkong vzniklý při donášce tabulky čokolády pomocí dronu. | Zdroj: scmp.com

Misí bylo poslat tabulku čokolády z Tseung Kwan O do Repulse Bay. To je přímo napříč Hongkongem – přes hory, nad oceánem a mezi vysokými budovami. Piloti říkají, že použitý dron je jen „spotřebitelská kvadrokoptéra snadno dostupná online“, u které trochu prodloužili výdrž baterie. Postavili štafetu sedmi pilotů, aby přebírali kontrolu nad dronem v různých bodech letu. Téměř desetikilometrové dobrodružství skončilo po 14 minutách, ale proběhlo bez problémů. Záznam letu byl navíc naplánován s ohledem na co nejlepší scenérie.

 

 

Piloti strávili týdny studováním větrných modelů, všímání si výšky budov a hledání optimální dráhy, kterou nekříží moc cest. Také detailně popsali proces v popisu videa na YouTube, takže se ostatní mohli naučit bezpečné létací techniky. „Technologie dronů postupuje tak rychle, že kdybychom neudělali tento „kaskadérský kousek“, udělal by ho někdo jiný – ale někdo s méně zkušenostmi,“ řekl jeden pilot novinářům. „Chtěli jsme zvýšit povědomí o přípravách potřebných pro bezpečný let.“

Nakonec byla tabulka čokolády doručena trochu roztavená, ale piloti dokázali své stanovisko. Doručování pomocí dronů lze provést bez nebezpečí. Nicméně z hlediska budoucího vývoje autonomních dronů je jasné, že ve hře existuje ještě mnoho proměnných. Už víme, že autonomní drony nejsou vždycky autonomní a malware na drony je opravdu děsivá věc. Tak lítejme opatrně, dobře?

Zdroj: scmp.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Kvadrokoptéra

Komentáře (0)Vstup do diskuse