Firma Aerialtronics představila nové senzory pro své drony

| Petr Minařík

Holandská společnost Aerialtronics představila při exhibici Milipol 2015 v Paříži nové termální a chemické senzory pro drony zajišťující bezpečnost v průmyslu a dalších oblastech.

Dron Altura Zenith ATX 8 využívaný k řízení dopravy | Zdroj: aerialtronics.com

Dron Altura Zenith ATX 8  | Zdroj: aerialtronics.com

Mezi těmito senzory, které firma přestavila, jsou nově například detektory radiace či nebezpečných chemických látek. Společně tak s dalšími senzory (termální a vizuální kamery) tvoří ucelený systém využitelný v průmyslu.

V praxi to znamená, že operátor dronu může jednoduše přepínat mezi jednotlivými kamerami. Bezpečnostní specialisté tak mohou rychle analyzovat a interpretovat data, kde například dochází k úniku plynu, radiace či jiných potenciálně nebezpečných chemikálií.

Vyšší bezpečnost ve firmách?

Robin van de Putte, zakladatel a šéf produktové strategie v Aerialtronics, řekl:“Dron Altura Zenith je již osvědčené aktivum, a to především díky své spolehlivosti, výkonu a schopnosti dodávat výsledky v širokém rozsahu komerčních využití. Rozšířením možností užitečné přidané zátěže o nukleární a chemické senzory, získávají drony druhý smysl a zvyšují potenciál našich systémů.

Nově dokáže dron Altura Zenith detekovat i radiaci či potenciálně nebezpečné chemikálie | Zdroj: aerialtronics.com

Nově dokáže dron Altura Zenith detekovat i radiaci či potenciálně nebezpečné chemikálie | Zdroj: aerialtronics.com

Není to však jen o spolehlivosti a vysokému výkonu dronu, ale také o schopnosti pracovat s existujícími nástroji pro sběr dat v rámci stávajících pracovních postupů a metod. Podniky zajímá vícenásobný sběr dat během jednoho nebo více letů. Dron Altura Zenith, s více než 16 kompatibilními senzory, má nejširší nabídku na trhu. Díky tomu jeho potenciál na trhu výrazně vzrostl.

Analýzu dat je také možné provádět v reálném čase při propojení ke Ground Control Station pomocí 4G sítě. To znamená, že je opravdu jednoduché distribuovat data a správná rozhodnutí přímo na místě nebo dokonce na dálku.”

Zdroj: aerialtronics.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse