Firmy Tencent a ZEROTECH představily inovativní dron YING

| Petr Minařík

Největší čínská firma poskytující služby, Tencent, společně s výrobcem dronů ZEROTECH představila inovativní dron YING fungující na čipu od Qualcommu. Dron YING ocení především uživatelé sociálních sítí v Číně.

Dron YING | Zdroj: video

Dron YING | Zdroj: video

Propojení se sociálními médii

Dron YING dokáže snímat video v 1080P nebo 720P kvalitě a následně jej přímo sdílet na sociální média Wexin a QQ, která jsou oblíbená především v Číně. Jedná se o aplikace podobné například v Evropě známějšímu Messengeru.

Společnosti Tencent a ZEROTECH dron YING vyvíjely společně. Dá se jednoduše ovládat pomocí aplikace pro smartphony. Dron využívá procesorQualcomm Snapdragon 801.

“Jako jeden z předních výrobců dronů se snažíme vyvíjet nové produkty, které se střetávají s poptávkou našich zákazníků napříč různými oblastmi,” prohlásil Jianjun Yang, zakladatel ZEROTECH. “Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s firmou Qualcomm Technologies, která nám nabízí své zkušenosti z oblasti smartphonů, a se společností Tencent. Ta je naopak známá především díky sociálním sítím.”

Krok správným směrem

Trh drony se poslední roky rozrůstá mílovými kroky. Dle Roland Cai, vice prezidenta firmy Tencent, je dron YING krok správným směrem. Nabídne totiž uživatelům to, co chtějí – jednoduché sdílení svých okamžiků zachycených dronem s přáteli.

Podobného názoru je také Raj Talluri, senior vice president Qualcomm Technologies. “Komerční drony se stávají selfie kamerami, avšak s pokročilými možnostmi. Když nám nyní na dveře klepala příležitost spojit se s firmami ZEROTECH a Tencent, nebylo nad čím přemýšlet.”

Jaké další funkce dron YINT nabízí můžete vidět v následujícím videu.

 

 

Dron YING by měl být dostupný v první polovině roku 2016. Cena však zatím není známá.

Zdroj: prnewswire.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse