Přemet kvadrokoptéry DJI F315 Phantom 2 Vision+ z jiného pohledu

| Igor Vlahovič

Rozhodl jsem se provést další test v manuálním režimu a to u kvadrokoptéry DJI F315 Phantom 2 Vision+. Bohužel Phantom 3 Advanced tento režim postrádá.

Umístění kamery na dřevěné tyči | Zdroj: droncentrum

Umístění kamery na dřevěné tyči | Zdroj: droncentrum

Akrobacii s P2V+ zvládám. Natočil jsem i záběry na kameru GoPro HERO3 z paluby dronu. Tenkrát byla kamera umístěna uprostřed těla dronu, byla tedy zajištěna optimální vyváženost.

Nové nápady, nová dobrodružství

Nyní jsem však přišel s jiným nápadem – umístit kameru dvěma různými způsoby. Jednou na dřevěnou tyč za dron, aby snímala jeho chování při přemetu.

Následně jsem kameru otočil objektivem nahoru, aby snímala chování vrtulí a bylo vidět, v jakém režimu letím. Když jsem tedy přepnul z GPS do manuálu, bylo to na videu krásně vidět.

Není však jednoduché umístit kameru tak, aby po startu a vzletu celý model nevibroval. Najít optimální pozici chvíli trvalo.

První přemety jsem provedl ještě s kamerou umístěnou na středu těla dronu. Zde jsem již věděl, co mě čeká.

Kamera na tyči

Pak došlo na testování flipů s kamerou na tyčce. Dron byl poněkud rozvážen. Ale v GPS to nebylo znát a v manuálním režimu se to nakonec dalo uřídit. Osobně jsem ten rozdíl moc nepocítil.

Kameru jsem umístil až k podvozku a objektivem směrem k nebi. Snímala tedy aktuální letový režim a vznikl další zajímavý pohled na práci vrtulí a dronu samotného.

V obou případech jsem nepoznal 80 g navíc mimo střed kvadrokoptéry. Každopádně vše dopadlo v pořádku a to jsem provedl několik přemetů.

Testu se zúčastnili i kolegové. Ti natáčeli moje počínání na externí kamery. Ve vzduchu byl mimo jiné také Phantom F320.

Zde je video z testovacího dne:

 

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse