Flirtey - první společnost, která má v USA povoleno doručování pomocí dronů

| Petr Minařík

Australský komerční startup Flirtey, v partnerství s NASA a Virginia Tech, je první společností, která bude provozovat komerční doručování pomocí dronů v USA.

Hexakoptéra pro komerční doručování | bussinesinsider.com.au

Hexakoptéra pro komerční doručování | Zdroj: www.flirtey.com, Copyright 2015 Flirtey

Bezpilotní letoun doručí 17. července 24 balíků farmaceutických a zdravotnických potřeb vážících okolo 4,5 kg do nemocnice ve Wise (Virginia). Tato zásilka bude prvním povoleným doručením pomocí dronů, které schválila Federální letecká správa (FAA). FAA vybrala společnost Virginia Tech jako jeden z národních testovacích programů, aby vedla výzkum a pomohla integrovat bezpilotní letouny do Amerického vzdušného prostoru.

Spoluzakladatel Flirtey a výkonný ředitel Matt Sweeny řekl deníku Business Insider, že bude demonstrace důležitým momentem pro celý průmysl oblasti dronů.

“Osobně se velmi těším, protože jsme vůbec první na světě, komu se podařilo odstartovat úspěšné pokusy o doručení pomocí dronů. To nám zajišťuje odrazový můstek, abychom mohli začít s komerčními dodávkami napříč celou zemí,” řekl.

Čeká nás revoluce v doručování zásilek?

Lehké autonomní drony, známé též jako hexakoptéry, jsou vyrobeny z karbonových vláken, hliníku a komponentů vytisknutých na 3D tiskárně. Každý letoun má letový dosah až 25 kilometrů. Celé to probíhá tak, že hexakoptéra letí s připevněným nákladem na místo doručení, tam náklad složí a vrátí se zpět na startovní pozici.

Hexakoptéra Flirtey v průběhy vykládání svého nákladu | Zdroj: video

Hexakoptéra Flirtey v průběhy vykládání svého nákladu | Zdroj: video

Hexakoptéra je samozřejmě vybavena bezpečnostní funkcí pro případ, kdyby byly baterie téměř vybité, byl by příliš slabý GPS signál nebo hexakoptéra ztratila komunikaci. V těchto případech hexakoptéra přistane na bezpečných místech.

Tom Bass, spoluzakladatel firmy Flirtey, řekl, že demonstrace budou velkou událostí pro miliony Američanů.

“Toto je první krok v poskytování dodávek pomocí dronů domluvených na zakázku. Může to způsobit revoluci v tom, jakým způsobem bude dodávána zdravotní péče do nepřístupných oblastí, případně z vaší lokální lékárny přímo před dveře vašeho domu,” řekl Bass.

 

 

O společnosti Flirtey jsme vás již jednou informovali. V dubnu tohoto roku pomáhala webová aukční stránka Trade Me testovat záchranný dron.

Zdroj: businessinsider.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse