Francouzská energetická společnost investuje do dronů

| Petr Minařík

Frima Redbird, která vyrábí drony, dostala finanční podporu 2,1 milionů dolarů (53 miliónů Kč) od energetické společnosti GDF Suez.

Francouzská energetická společnost GDF rozšiřuje svoje investice do výrobce dronů Redbird. | Zdroj: redbird.com

Francouzská energetická společnost GDF rozšiřuje svoje investice do výrobce dronů Redbird. | Zdroj: redbird.fr

Francouzská energetická společnost GDF Suez oznámila, že bude investovat do firmy Redbird, aby mohla pomocí dronů kontrolovat infrastrukturu zemního plynu.

Společnost investuje 2,1 milionu dolarů do Redbirdu, aby této firmě usnadnila monitorování infrastruktury zemního plynu, průzkum topografie a sledování „bezpečnosti veřejných institucí“.

Firma GDF Suez se nechala slyšet, že díky této investici buduje své portfolio nových technologií se schopností pořizovat vysoce kvalitní fotografie pro preventivní údržbu.

Prezident Redbirdu Emmanuel de Maistre řekl, že „výjimečná podpora“ od GDF Suez, pomůže jeho společnosti expandovat a vyvíjet výkonnější technologie pro drony.

„Od roku 2013 jsme hluboce přesvědčeni o významu civilních dronů pro síťovou infrastrukturu, a tato volba je dnes významná,“ řekl Emmanuel v prohlášení. „Navzdory technickým a regulačním komplikacím, je to jedna z nejnadějnějších oblastí.“

Online prodejce Amazon zkoumá možnosti usnadnění dodávek pomocí dronů. Firma Redbird, která působí především na Francouzském trhu, říká, že Francouzské regulace civilních dronů jsou napřed například oproti těm ve Spojených státech.

Drony ve Francii, jsou „striktně omezeny“ a jsou využívány především v průmyslovém, zemědělském a mediálním sektoru.

Zdroj: upi.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Kvadrokoptéra

Komentáře (0)Vstup do diskuse